Церковне свято 24 грудня: що можна і не можна робити день святого Никона Печерського – традиції та прикмети

Сьогоднішнє церковне свято - дуже важливе для всіх українських вірян, адже 24 грудня вшановуємо пам'ять святого, що служив Києво-Печерській лаврі.

24 грудня, як свято, мають знати всі українці. Никон Києво-Печерський жив у нашій прадавній столиці. В 11 столітті він потрапив до полону бусурманів. Провівши там 3 роки, одно дня він просто зник. Це здавалося неможливим, адже злий хазяїн підрізав жили чоловіку, аби той не втік. Втім, Господь чув молитви та бачив, що Никон вірить у нього всім серцем. Згодом наша взяла, лихих половців русичі перемогли і колишній лиходій прийняв постриг. Він не вірив своїм очам, коли побачив Никона та зомлів перед ним. До кінця днів служив святому за його праведне та добре серце.

Ісаак був прислужником у приході
Церковне свято 24 грудня

День пам’яті печерського мученика вважається святом милосердя та доброти. Тому сьогодні слід молитися не про себе, а за ближнього. Головне робити це щиро, аби Господь віддячив вам по вірі. Традиційно батьки просять за дітей, діти за матір з татом, старші – за друзів і прощення ворогів. Читати можна таку молитву:

Пречиста Богомати Всецарице. Почуй багатостраждальне зітхання наше перед чудотворною іконою твоєю, що з Афона до нас принесена, поглянь на дітей твоїх, важкими хворобами обтяжених, які з вірою до святого Твого зображення припадають. Як птах покриває крилами пташенят своїх, так і ти нині, Вседиво, покрий нас покровом крил твоїх, захисти чесним твоїм омофором. Там, де немає надії, безсумнівною надією будь. Там, де люті скорботи панують, терпінням і полегшенням явися. Там, де морок відчаю в душу вселився, нехай засяє світло Божества. Малодушних розрадь, немічних зміцни, для зачерствілих серцем пом’якшення і Просвітництва даруй. Зціли хворих людей Твоїх, про Всецарице Милостива! Розум і руки зцілюють нас благослови, щоб послужили вони знаряддям Всемогутнього Христа, Спаса нашого. Як живей, сущої з нами, молимося перед іконою твоєю, Владичиці. Простри руки Твої, повні зцілень, радощі скорботних, у печалях розраду, щоб, чудотворну допомогу скоро отримавши, прославляли животворящу і нероздільну Трійцю-Отця, Сина і Святого Духа на віки віків. Амінь.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Останні новини