Церковне свято 1 січня: що можна і не можна робити день святого Іллі Муромця – традиції, прикмети

Відзначаємо Новий рік та не забуваємо про те, що насправді 1 січня не можна пити хмільне та слід старанно молитися. Дотримайтеся традицій, аби Всевишній був милосердним.

1 січня. У нинішні часи його жартома називають “Всесвітнім днем похмілля”. Церковники ж запевняють – це свято має полишити алкоголь, адже саме сьогодні потрібно молитися за тих родичів, яких зелений змій міцно оповів.

Пресвята Богородиця, написана Ісааком
Церковне свято 1 січня

Також згадують сьогодні і Іллю Муромця. Досі історики у запеклих дискусіях намагаються з’ясувати, чий же богатир за походженням: російський чи український.

Та головне 1 січня не те, як ви згадаєте святого, а як проведете день з близькими, скільки гарних слів скажете їм, скільки турботи покажете. Після непростої святкової ночі проведіть час з родиною. Сходіть до храму. Нагадаємо, що досі триває Різдвяний піст і грішити вкрай не рекомендується. Помоліться сьогодні так:

Пречиста Богомати Всецарице. Почуй багатостраждальне зітхання наше перед чудотворною іконою твоєю, що з Афона до нас принесена, поглянь на дітей твоїх, важкими хворобами обтяжених, які з вірою до святого Твого зображення припадають. Як птах покриває крилами пташенят своїх, так і ти нині, Вседиво, покрий нас покровом крил твоїх, захисти чесним твоїм омофором. Там, де немає надії, безсумнівною надією будь. Там, де люті скорботи панують, терпінням і полегшенням явися. Там, де морок відчаю в душу вселився, нехай засяє світло Божества. Малодушних розрадь, немічних зміцни, для зачерствілих серцем пом’якшення і Просвітництва даруй. Зціли хворих людей Твоїх, про Всецарице Милостива! Розум і руки зцілюють нас благослови, щоб послужили вони знаряддям Всемогутнього Христа, Спаса нашого. Як живей, сущої з нами, молимося перед іконою твоєю, Владичиці. Простри руки Твої, повні зцілень, радощі скорботних, у печалях розраду, щоб, чудотворну допомогу скоро отримавши, прославляли животворящу і нероздільну Трійцю-Отця, Сина і Святого Духа на віки віків. Амінь.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини