Церковне свято 14 січня: що можна і не можна робити на Старий Новий рік – традиції та прикмети

Сьогодні відзначаємо важливе церковно-народне свято. Дізнайтеся все про його історію, традиції та особливості. Не забудьте також помолитися.

В Україні Новий рік відзначається двічі: перший – традиційно у ніч з 31 грудня на 1 січня, а другий вже 14 числа. Так склалося, що тривалий час наша країна жила за юліанським календарем. Перейшовши на григоріанський, багато хто не зрадив звичці.

Обряди, традиції Старого Нового року нікуди не поділися, адже православна церква всіма силами їх підтримує. Тим не менш, правильно за християнським каноном вшановувати сьогодні все ж таки святого Василя та Меланію.

Церковне свято 14 січня

На 14 січня потрібно приготувати щедру вечер. Обов’язково у вас мають бути м’ясні страви, а ось міцні напої можуть зачекати. Страви з риби та птиці краще не подавати. Вважається, що так ви можете відігнати достаток з дому, адже він упливе вслід за водоплаваючими.

Перед трапезою обов’язково потрібно прочитати таку молитву:

Господи Боже, всіх видимих ​​і невидимих ​​істот Творець і Творець, що створив часи і літа, Сам благослови починається цього дня Новий Рік, який ми вважаємо від втілення Твого для нашого спасіння.

Дозволи нам провести цей рік і багато по ньому в мирі та злагоді з ближніми нашими; зміцни і розповсюдив Святу Вселенську Церкву, яку Ти Сам заснував в Єрусалимі, і рятівна жepтвою святого Тіла і пречистої Кpові oсвятив.

Світе наший збережи і прослав; довголіття, здоров’я, достаток плодів земних і благослови повітря мені грішному рабі Твоєму, всім родинам і друзям моїм і всім благовірним християнам, як істинний наш верховний Пастир, борони, захисти і на шляху порятунку утверди, щоб ми, йдучи нею після довготривалої і благополучного життя в цім світі, досягли Царства Твого Небесного і удостоїлися вічного блаженства зі святими Твоїми. Амінь.

Не забудьте сьогодні також пощедрувати та гарно заспівати близьким на щастя! Гарного вам Старого Нового року!

Схожі статті

10 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олена Кравець та Ілона Гвоздьова приймають вітання

Іменини – особливий день для кожного вірянина та людей, які святкують своє свято за правилами та традиціями. Дізнаємося, хто 10 серпня може приймати вітання та подякувати ангелу-охоронцю за свій захист.

7 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олександр Пікалов та Анна Кошмал приймають вітання

Церковний календар підкаже, як назвати дитину, яка народилася в певний день, адже, якщо дати малюку ім'я зі списку іменинників, то тоді вірилося, що він матиме ще більший захист з небес.

6 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Анатолій Анатоліч та Христина Соловій приймають вітання

Існує достатня кількість людей, які не беруть до уваги правила святкування Дня ангела, а отже по-справжньому не зможуть провести своє свято за всіма церковними обрядами.

5 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Андрій Данилко та Віталій Козловський приймають вітання

У сучасних реаліях багатьом громадянам здається свято День ангела не дуже важливим у їхньому житті, однак не варто забувати про нього, адже так ви маєте змогу попросити в ангела-охоронця про ще більший захист.

4 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олексій Потапенко та Марія Єфросиніна приймають вітання

День ангела – світле християнське свято, яке кожного дня мають представники різних імен, що відзначається в день пам'яті святого, чиє ім'я носить людина.

3 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Єгор Гордєєв та Анна Саліванчук приймають вітання

Якщо ви вирішили святкувати свій День ангела, віряни радять дотримуватися всіх традицій, а ще помолитися, аби подякувати ангелу-охоронцю за захист та здійснення одного з заповітних бажань.

31 липня: хто сьогодні святкує День ангела? Артист Іван Дорн приймає вітання від рідних

Не всі українці знають, коли в них День ангела, тому для цього слугує церковний календар та новинні сторінки, які доповідають нам, кого з рідних варто привітати.

30 липня: хто сьогодні святкує День ангела? Марина Боржемська та Маргарита Січкар приймають вітання

Щоденно імена різного походження мають своє свято День ангела, а дехто з пересічних громадян навіть не здогадуються про це. Дізнаємося, хто відзначає свої іменини 30 липня 2023.

29 липня: хто сьогодні святкує День ангела? Юлія Саніна та Павло Зібров приймають вітання

Багато українців забувають про свій День ангела, пам'ятаючи лише про власний день народження, утім, і церковні свята відіграють неабияку роль у нашому житті.