Церковне свято 14 січня: що можна і не можна робити на Старий Новий рік – традиції та прикмети

Сьогодні відзначаємо важливе церковно-народне свято. Дізнайтеся все про його історію, традиції та особливості. Не забудьте також помолитися.

В Україні Новий рік відзначається двічі: перший – традиційно у ніч з 31 грудня на 1 січня, а другий вже 14 числа. Так склалося, що тривалий час наша країна жила за юліанським календарем. Перейшовши на григоріанський, багато хто не зрадив звичці.

Обряди, традиції Старого Нового року нікуди не поділися, адже православна церква всіма силами їх підтримує. Тим не менш, правильно за християнським каноном вшановувати сьогодні все ж таки святого Василя та Меланію.

Церковне свято 14 січня

На 14 січня потрібно приготувати щедру вечер. Обов’язково у вас мають бути м’ясні страви, а ось міцні напої можуть зачекати. Страви з риби та птиці краще не подавати. Вважається, що так ви можете відігнати достаток з дому, адже він упливе вслід за водоплаваючими.

Перед трапезою обов’язково потрібно прочитати таку молитву:

Господи Боже, всіх видимих ​​і невидимих ​​істот Творець і Творець, що створив часи і літа, Сам благослови починається цього дня Новий Рік, який ми вважаємо від втілення Твого для нашого спасіння.

Дозволи нам провести цей рік і багато по ньому в мирі та злагоді з ближніми нашими; зміцни і розповсюдив Святу Вселенську Церкву, яку Ти Сам заснував в Єрусалимі, і рятівна жepтвою святого Тіла і пречистої Кpові oсвятив.

Світе наший збережи і прослав; довголіття, здоров’я, достаток плодів земних і благослови повітря мені грішному рабі Твоєму, всім родинам і друзям моїм і всім благовірним християнам, як істинний наш верховний Пастир, борони, захисти і на шляху порятунку утверди, щоб ми, йдучи нею після довготривалої і благополучного життя в цім світі, досягли Царства Твого Небесного і удостоїлися вічного блаженства зі святими Твоїми. Амінь.

Не забудьте сьогодні також пощедрувати та гарно заспівати близьким на щастя! Гарного вам Старого Нового року!

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини