Церковне свято 19 січня: що можна і не можна робити на Водохреще 2022 – традиції та прикмети

Сьогодні велике свято для всіх християн східного обряду - святе Водохреще. Відзначте цей день на славу і по вірі вам воздасться! Господь оберігає.

19 січня – традиційне церковне свято, яке прославляє Таїнство Хрещення Ісуса. Спасителю було 30 років, коли він занурився у води святого Йордану. Під час обряду, на небо злетів білий голубок – це Святий Дух дав знати, що Христос – Син Божий.

З давніх-давен вважалося, що сьогодні вся вода має чудотворну силу та здатність зцілювати. Очищує вона не лише тіло, захищаючи його від усіх можливих недугів, а й омиває нас від гріхів. Цікаво, що у самій Біблії нічого не сказано про занурення в ополонку, але наші пращури поколіннями так відзначали день, коли Спаситель визнав, що він теж рівний перед Господом.

Церковне свято 19 січня – Водохреще 2022

Зверніть увагу, що до купання слід готуватися мінімум за місяць, а людям, що мають проблеми з тиском, краще взагалі утриматися. Якщо не вийшло стрибнути в ополонку – можна сьогодні вмитися холодною святою водою.

Після купання – обов’язково сідали за стіл. У пошані пісні страви: вареники з капустою, можна їсти кутю. По приходу додому прочитайте таку молитву:

У Йордані хрестився Ти, Господи, Троїчне явилося поклоніння: батьків бо глас свідчив Тобі, улюбленого Тя Сина іменуючи, і Дух у вигляді голубинім, сповістивши словес твердження. Явися, Христе Боже, і світ просвітив, слава Тобі.

Страху нощнаго, від стріли летящи за днів, від речі в темряві преходяшия, від біса полуденного. Впаде від країни твоєї тисяща, і пітьма одесную тобі, до тебе ж таки не наблизиться, обаче очима Твоїми дивишся, і відплата грішників побачиш. Бо Ти, Господи, моя надія, Вишнього поклав єси Покрова твоя. Не прийде до тебе зло, і рана не наблизиться телеси твоєму, яко Ангелом Своїм заповість про тебе, зберегтися тя у всіх путях твоїх. На руках візьмуть тя, та не коли вдариш об камінь ногу твою, на гаспида і василіска наступиши, і попереши лева і змія. Яко на Мя упова, і врятую і: покрию і, яко позна ім’я Моє. Буде кликати Мене, і почую його: з ним есмь у скорботі, ізму його, і прославлю його, довготою днів виконаю його, і він бачити буде спасіння Моє.

Ці рядки також можна та потрібно тричі сказати над водою, яку ви п’єте і тоді – не сумнівайтеся, вона принесе вам лише гарний настрій та здоров’я. Щасливого Водохреща 2022!

Схожі статті

Коли і як святкують Різдво в Україні 2023-2024: основні дати за старим і новим календарем, традиції

Розповідаємо, коли святкують Різдво у 2023 році в Україні, які існують різдвяні традиції, заборони. Також дізнаєтеся, коли Різдво перенесли на 7 січня, про страви на Святвечір та інші цікаві факти.

10 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олена Кравець та Ілона Гвоздьова приймають вітання

Іменини – особливий день для кожного вірянина та людей, які святкують своє свято за правилами та традиціями. Дізнаємося, хто 10 серпня може приймати вітання та подякувати ангелу-охоронцю за свій захист.

7 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олександр Пікалов та Анна Кошмал приймають вітання

Церковний календар підкаже, як назвати дитину, яка народилася в певний день, адже, якщо дати малюку ім'я зі списку іменинників, то тоді вірилося, що він матиме ще більший захист з небес.

6 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Анатолій Анатоліч та Христина Соловій приймають вітання

Існує достатня кількість людей, які не беруть до уваги правила святкування Дня ангела, а отже по-справжньому не зможуть провести своє свято за всіма церковними обрядами.

5 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Андрій Данилко та Віталій Козловський приймають вітання

У сучасних реаліях багатьом громадянам здається свято День ангела не дуже важливим у їхньому житті, однак не варто забувати про нього, адже так ви маєте змогу попросити в ангела-охоронця про ще більший захист.

4 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олексій Потапенко та Марія Єфросиніна приймають вітання

День ангела – світле християнське свято, яке кожного дня мають представники різних імен, що відзначається в день пам'яті святого, чиє ім'я носить людина.