Церковне свято 19 січня: що можна і не можна робити на Водохреще 2022 – традиції та прикмети

Сьогодні велике свято для всіх християн східного обряду - святе Водохреще. Відзначте цей день на славу і по вірі вам воздасться! Господь оберігає.

19 січня – традиційне церковне свято, яке прославляє Таїнство Хрещення Ісуса. Спасителю було 30 років, коли він занурився у води святого Йордану. Під час обряду, на небо злетів білий голубок – це Святий Дух дав знати, що Христос – Син Божий.

З давніх-давен вважалося, що сьогодні вся вода має чудотворну силу та здатність зцілювати. Очищує вона не лише тіло, захищаючи його від усіх можливих недугів, а й омиває нас від гріхів. Цікаво, що у самій Біблії нічого не сказано про занурення в ополонку, але наші пращури поколіннями так відзначали день, коли Спаситель визнав, що він теж рівний перед Господом.

Церковне свято 19 січня – Водохреще 2022

Зверніть увагу, що до купання слід готуватися мінімум за місяць, а людям, що мають проблеми з тиском, краще взагалі утриматися. Якщо не вийшло стрибнути в ополонку – можна сьогодні вмитися холодною святою водою.

Після купання – обов’язково сідали за стіл. У пошані пісні страви: вареники з капустою, можна їсти кутю. По приходу додому прочитайте таку молитву:

У Йордані хрестився Ти, Господи, Троїчне явилося поклоніння: батьків бо глас свідчив Тобі, улюбленого Тя Сина іменуючи, і Дух у вигляді голубинім, сповістивши словес твердження. Явися, Христе Боже, і світ просвітив, слава Тобі.

Страху нощнаго, від стріли летящи за днів, від речі в темряві преходяшия, від біса полуденного. Впаде від країни твоєї тисяща, і пітьма одесную тобі, до тебе ж таки не наблизиться, обаче очима Твоїми дивишся, і відплата грішників побачиш. Бо Ти, Господи, моя надія, Вишнього поклав єси Покрова твоя. Не прийде до тебе зло, і рана не наблизиться телеси твоєму, яко Ангелом Своїм заповість про тебе, зберегтися тя у всіх путях твоїх. На руках візьмуть тя, та не коли вдариш об камінь ногу твою, на гаспида і василіска наступиши, і попереши лева і змія. Яко на Мя упова, і врятую і: покрию і, яко позна ім’я Моє. Буде кликати Мене, і почую його: з ним есмь у скорботі, ізму його, і прославлю його, довготою днів виконаю його, і він бачити буде спасіння Моє.

Ці рядки також можна та потрібно тричі сказати над водою, яку ви п’єте і тоді – не сумнівайтеся, вона принесе вам лише гарний настрій та здоров’я. Щасливого Водохреща 2022!

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Останні новини