Яке свято 8 квітня 2022: що можна і не можна робити на день Архангела Гавриїла – традиції, прикмети

Одразу за Благовіщенням іде інше примітне для церковного календаря свято - день Архангела Гавриїла. Про що просити та як молитися - дізнайтеся у матеріалі.

Сьогодні, 8-го квітня всі православні християни вшановують пам’ять про Архангела Гавриїла. У церковному календарі цю дату називають Собор Гавриїла Благовіста. Цікаво, що саме цю біблійну постать шанують не лише православні чи католики, а й іудеї та мусульмани.

Архангел Гавриїл
Яке свято 8 квітня 2022

Втім, ми відзначаємо його день не лише через те, що він навчив Мойсея книжковому письму, а й сповістив Діву Марію про найголовніше. Гавриїл явився Пречистій і розповів, що вона при надії та носить Сина Божого під серцем.

8 квітня люди намагалися не розгнівати Архангела, адже він має силу блискавки і може уразити нею. У цей день заборонено шити, перебувати у місцях скупчення людей, починати нові знайомства та позичати гроші.

Молитися сьогодні потрібно вранці, а перед сном обов’язково запалити церковну свічку. Просити Всевишнього потрібно не про матеріальне. Слід читати 8 квітня такі рядки:

“О, святий великий архангеле Гавриїла, осяяний від Божественного світла, веденням ж незбагненних таємниць про Предвічний премудрості Його освічений! Ревно молю тя, настав мене до покаяння від злих справ і до утвердження у вірі моїй, зміцни і захисти душу мою від спoкус прельстітельних, і благай Творця нашого про відпущення гріхів моїх. О, святий великий Гавриїле архангеле! Не погорди мене грішного, який молиться тобі про допомогу і заступництво, але повсякчас помічником мені явиться, та впевнено ставлю Отця і Сина і Святого Духа і твоє заступництво на віки віків. Амінь”

Схожі новини