22 червня 2022: яке сьогодні свято, що можна і не можна робити на день святителя Кирила Олександрійського

22-го червня православна церква вшановує постать Кирила Олександрійського. Дізнайтеся, що можна та не можна у цей день та як правильно молитися.

22-ге червня за народним календарем називається святом – Сонцеворотом. Це найдовший день за все літо. Пращури вірили, що сьогодні ця пора року вступає у свій розквіт. Втім, за церковним календарем цю дату віддали святителю Кирилу.

22 червня 2022: яке сьогодні свято

Цей єпископ Олександрійський жив у роки раннього становлення християнства. Він наставляв єретиків на шлях вірний, часто молився за спасіння душі своїх прихожан. 22 червня уособлює в собі день мудрості та спокою розуму.

Сьогодні не варто сваритися, лаятися, особливо з близькими людьми. Вважалося, що слова набувають особливої енергетики сьогодні та можуть навіть спровокувати пожежу. Поганою прикметою також на Кирила було побачити дощ зранку.

Жінки у давнину молилися у цей день за діток. Просили, аби Всевишній дав їм мудрості, а чоловікам-годувальникам родини сил на нові звершення. Молилися так: вранці запалювали свічку, у думках перелічували імена, за кого читаються рядки.

Предобрий Ісусе, що всіх караєш, але не нищиш, зміцнюєш підупалих і підносиш повалених, печалі життя людського розвіюєш. Молимося до Тебе, Боже наш, слугу Твого хворого (ім’я) відвідай Милістю Твоєю, прости йому всякий гріх вільний чи невільний. Так, Господи, Твою Цілющу Силу з Неба зішли, доторкнися до його тіла, погаси його гарячку, вгамуй його пристрасть і всяку таємну неміч. Будь лікарем слузі Твоєму, підійми його з постелі недуги і від ложа болю – цілим і здоровим, зроби його Твоїй Церкві послушником і Твоєї Волі виконавцем. Бо Тобі належить милувати і спасати нас, Боже наш, і ми Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Нагадаємо, що 22-го червня іменини відзначає: Іван, Кирило, Марія, Марфа, Олександр, Олексій, Текля.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини