22 червня 2022: яке сьогодні свято, що можна і не можна робити на день святителя Кирила Олександрійського

22-го червня православна церква вшановує постать Кирила Олександрійського. Дізнайтеся, що можна та не можна у цей день та як правильно молитися.

22-ге червня за народним календарем називається святом – Сонцеворотом. Це найдовший день за все літо. Пращури вірили, що сьогодні ця пора року вступає у свій розквіт. Втім, за церковним календарем цю дату віддали святителю Кирилу.

22 червня 2022: яке сьогодні свято

Цей єпископ Олександрійський жив у роки раннього становлення християнства. Він наставляв єретиків на шлях вірний, часто молився за спасіння душі своїх прихожан. 22 червня уособлює в собі день мудрості та спокою розуму.

Сьогодні не варто сваритися, лаятися, особливо з близькими людьми. Вважалося, що слова набувають особливої енергетики сьогодні та можуть навіть спровокувати пожежу. Поганою прикметою також на Кирила було побачити дощ зранку.

Жінки у давнину молилися у цей день за діток. Просили, аби Всевишній дав їм мудрості, а чоловікам-годувальникам родини сил на нові звершення. Молилися так: вранці запалювали свічку, у думках перелічували імена, за кого читаються рядки.

Предобрий Ісусе, що всіх караєш, але не нищиш, зміцнюєш підупалих і підносиш повалених, печалі життя людського розвіюєш. Молимося до Тебе, Боже наш, слугу Твого хворого (ім’я) відвідай Милістю Твоєю, прости йому всякий гріх вільний чи невільний. Так, Господи, Твою Цілющу Силу з Неба зішли, доторкнися до його тіла, погаси його гарячку, вгамуй його пристрасть і всяку таємну неміч. Будь лікарем слузі Твоєму, підійми його з постелі недуги і від ложа болю – цілим і здоровим, зроби його Твоїй Церкві послушником і Твоєї Волі виконавцем. Бо Тобі належить милувати і спасати нас, Боже наш, і ми Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Нагадаємо, що 22-го червня іменини відзначає: Іван, Кирило, Марія, Марфа, Олександр, Олексій, Текля.

Схожі статті

Коли і як святкують Різдво в Україні 2023-2024: основні дати за старим і новим календарем, традиції

Розповідаємо, коли святкують Різдво у 2023 році в Україні, які існують різдвяні традиції, заборони. Також дізнаєтеся, коли Різдво перенесли на 7 січня, про страви на Святвечір та інші цікаві факти.

10 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олена Кравець та Ілона Гвоздьова приймають вітання

Іменини – особливий день для кожного вірянина та людей, які святкують своє свято за правилами та традиціями. Дізнаємося, хто 10 серпня може приймати вітання та подякувати ангелу-охоронцю за свій захист.

7 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олександр Пікалов та Анна Кошмал приймають вітання

Церковний календар підкаже, як назвати дитину, яка народилася в певний день, адже, якщо дати малюку ім'я зі списку іменинників, то тоді вірилося, що він матиме ще більший захист з небес.

6 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Анатолій Анатоліч та Христина Соловій приймають вітання

Існує достатня кількість людей, які не беруть до уваги правила святкування Дня ангела, а отже по-справжньому не зможуть провести своє свято за всіма церковними обрядами.

5 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Андрій Данилко та Віталій Козловський приймають вітання

У сучасних реаліях багатьом громадянам здається свято День ангела не дуже важливим у їхньому житті, однак не варто забувати про нього, адже так ви маєте змогу попросити в ангела-охоронця про ще більший захист.

4 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олексій Потапенко та Марія Єфросиніна приймають вітання

День ангела – світле християнське свято, яке кожного дня мають представники різних імен, що відзначається в день пам'яті святого, чиє ім'я носить людина.