20 серпня: яке сьогодні свято, що не можна робити і кого вітати з Днем ангела

20 серпня: яке сьогодні свято? Церковний календар познайомить нас з преподобним Дометіем Персеяніним, який віддав за віру своє життя. Та нагадає, скільки часу святкується Яблучний Спас.

Церковне свято 20 серпня приводить нас до святкування Дня пам’яті Преподобномученика Дометія Персяніна та посвята Преображення Господнього. Старець Дометій був страчений турками за проповідь християнства в землях, що перебували під їхньою владою. Відомо також, що преподобний сподобився від Господа дару чудотворення. Також це другий день святкування Яблучного спасу, який продовжується протягом 8 днів.

20 серпня: яке сьогодні свято, що можна і не можна робити

20 серпня: яке сьогодні свято

Хоч свято і пов’язане із землеробством та собором врожаю, не слід навантажувати себе важкою робою. Заборонено сваритися і поганословити, ображати людей чи тварин. У давнину було повір’я, що протягом святкування Яблучного Спасу не можна вбивати комах, треба дочекатися, поки вони самі відлетять.

Час треба присвятити духовному очищенню, примиренню, спілкуванню з сім’єю та близькими. Можна відвідати Церкву, щоб помолитися за рідних та вшанувати пам’ять преподобномученика Дометія Персеяніна, який поплатися життям     за те, що хотів привести людей до християнства.

20 серпня: яке сьогодні свято — молитва дня

Церковне свято 5 серпня: що можна і не можна
20 серпня: яке сьогодні свято

У свято Яблучного спасу та ще декілька днів після нього люди, зазвичай, просять здоров’я та духовної сили, для себе та своєї сім’ї.  Молитва до святого великомученика і цілителя Пантелеймона допоможе попросити здоров’я у Всевишнього.

“О великий Христів угоднику і преславний цілителю, великомученику Пантелеймоне! Ти душею на небесах перед престолом Божим предстоїш і триіпостасною Його славою насолоджуєшся, а тілом і іконою святою на землі в Божественних храмах перебуваєш і даною тобі благодаттю різні чудеса твориш. Споглянь милосердним оком твоїм на людей, що стоять і перед чесною іконою твоєю моляться, благаючи від тебе цілющої допомоги і заступництва; піднеси до Господа Бога нашого теплі твої молитви і випроси душам нашим прощення гріхів. Бо ми через беззаконня наші не можемо підняти очей до висоти небесної, ні піднести голосу моління до Його в Божестві неприступної слави; серцем скрушеним і духом смиренним тебе, заступника милостивого перед Владикою і молитовника за нас грішних, закликаємо, бо ти отримав благодать від Господа недуги відганяти і пристрасті зціляти. Тебе просимо: не зневаж нас недостойних, що молимося тобі й помочі твоєї потребуємо, будь нам у печалях утішителем, у недугах лютих лікарем, у напастях покровителем, для хворих очей прозріння подателем, дітям хворим помічником. Випроси всім все, що для їхнього спасіння корисне, щоб твоїми до Господа Бога молитвами отримали благодать і милість і прославляли всіх благ Джерело і Дароподателя Бога, Єдиного в Тройці

Святій, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і навіки-віків.
Амінь”

Нагадаємо, що на православне свято 20 серпня нам радять привітати з іменинами: Олександра, Олексія, Антона, Опанаса, Василя, Дмитра, Івана, Митрофана і Михайла, Никанора, Петра, Пимена та Стефана.

Схожі новини