20 лютого: яке сьогодні свято у православному календарі, що можна і не можна робити, молитва дня

Двадцяте лютого більше відоме серед вірян, у православному календарі, як день, коли прийнято вшановувати пам'ять Луки Елладського. У цей день є свої традиції та повір'я.

Яке сьогодні свято? Двадцяте лютого у православній церкві відоме як день ушанування пам’яті Луки Елладського. Також у народі цей день називають Луки або ж іще “Могущніца”. Віряни сьогодні згадують монаха, візантійського святого, якого канонізувала православна церква. Саме він, Лука, свого часу, а точніше 945-го року, заснував монастир Осіос-Лукас.

Луку знають як пророка та цілителя. Він умів лікувати хвороби, виганяти нечисту силу. Луку також знали, як знаменитого духовного наставника.

Не дивно, що в день пам’яті такої людини є свої традиції та звичаї.

Що варто зробити в цей день?

Лука отримав своє друге ім’я Могнущніц завдяки одній із магічних трав. Вона була цілющою, а називали її перстач. У народі вважалося, що саме ця трава набуває чарівності в день Луки.

У цей день краще приготувати якісь лікарські засоби: ось побачите, як корені, листя, заготовлені з літа, набудуть чудодійності.

Також на Луку прийнято поминати померлих членів родини. Саме в цей день варто сходити на кладовище до найближчих. Варто просто постояти біля могили рідних – і цього достатньо. А потім варто сходити до церкви, аби помолитися.

Чого не варто робити 20 лютого?

Жінкам сьогодні не варто вдягатися в зелену сукню.

Не вдягайте сьогодні зеленої сукні

Також на Луки краще відкласти всі важливі справи.

Не пийте сьогодні чаю, аби той не відібрав у вас сил.

Не потрібно на Луки скупитися на щось, більше віддавайте, бо все повернеться до вас сторицею тоді.

Не грайте сьогодні весілля, бо все-таки 20 лютого вважається поминальним днем.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.