Чистий Четвер 2023: дата, традиції, що не можна робити сьогодні, кому молитися і коли купатися

Великдень вже не за горами, а значить перед ним є чимало свят, про які варто пам'ятати. Читайте далі, щоб дізнатися все найважливіше про Чистий Четвер.

Чистий Четвер — перехідне свято, дата якого залежить від дати святкування Великодня. За правилами його відзначають в останній четвер перед Великоднем. У 2023 році Великдень припадає на 16 квітня, а тому Чистий Четвер — на 13 квітня.

Коротко про історію свята

У народі Чистий Четвер ще називають Великим Четвергом. Історія цього свята описана в Святому Письмі. Річ у тому, що у цей день під час Таємної вечері Ісус Христос обмив ноги своїм учням. Власне це і стало причиною, чому свято носить таку назву і чому традиції дня пов’язані із чистотою.

Після омивання ніг Ісус Христос став першим, хто провів обряд Євхаристії. Мова йде про куштування Святого Причастя — вина та хліба, що символізують його тіло та кров.

Традиції свята

Сьогодні прийнято розпочати підготовку до Великодня. Крім того, варто відвідати церкву для того, щоб сповідатись та причаститись.

Також сьогодні варто приділити особливу увагу чистоті тіла. Із самого раннього ранку наші пращури купались, а деякі ходили до лазні.

Окрім чистоти тіла, важливою була чистота помешкання. Саме тому сьогодні прийнято робити генеральне прибирання.

Крім цього, на Чистий Четвер прийнято викидати непотрібні старі речі та сміття.

Одна з традицій свята - генеральне прибирання
Одна з традицій свята – генеральне прибирання

Що робити сьогодні не можна

Перш за все, сьогодні категорично заборонено сваритись та лихословити.

Не можна залишати посуд або постіль брудними.

Встигнути прибрати дім варто сьогодні, адже від Страсної П’ятниці до Великодня цього робити не можна.

Не забувайте про те, що зараз триває Великий Піст, тому не можна їсти м’ясо, яйця та молочні продукти.

Молитва на сьогодні

Згідно з правилами, на Чистий Четвер варто омиватися холодною водою, і паралельно читати молитву. Існує повір’я, що ця вода зможе змити все проблеми та негаразди людини в житті.

Що потрібно робити під час купання
Що потрібно робити під час купання

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.