23 листопада: яке свято, чиї іменини, прикмети. Що можна і чого не треба робити

Релігійний літургійний календар східного обряду 23 листопада молитовно згадує Святих апостолів Ераста, Олімпія, Родіона, Сосипатра, Терція і Кварта. В багатьох країнах світу відзначають День подяки.

Усі названі шість апостолів є одними із 70 апостолів Ісуса Христа, які, згідно з Його волею, після Вознесіння розійшлися світом проповідувати Святу Євангелію.

Про Ераста і Кварта святий Павло згадує у послання до римлян. Ераст був скарбником у Коринті,  а згодом разом з Тимотеєм проповідував слово Боже в Македонії. З латинських джерел до нас дійшло, що святий апостол Павло висвятив Ераста на єпископа і поставив його на служіння у Филиппах, де він й помер мученицькою смертю.

Святий Кварт був єпископом Бейруту, в Фінікії. Про це дізнаємося з передань. Він багато трудився задля навернення  поган в християнство, пережив численні переслідування і помер природною смертю.

Святі Апостоли

Святі Олімп і Терцій були учнями святого Павла. Терцій записував його листа до римлян. Згодом він став наступником святого Сосипатра, замінивши його на єпископському престолі.

Згідно з переданнями святі Олімпій, Родіон і Терцій загинули того ж дня, коли мученицькою смертю помер святий Павло.

Усі вони отримали свою славу на небесах, де вимолюють спасіння для людства. А ми маємо пам’ятати та вшановувати їх.

Цього дня іменини святкують Костянтин, Нестор, Орест.

Народні прикмети на 23 листопада

Дме вітер – чекайте хуртовини та похолодання.Якщо випало багато снігу – зима буде теплою.Голосно цвірінькають горобці – до відлиги.

За повірями у цей день добре відвідати магазин і закупити нові речі. Вважається, що вони принесуть успіх. Не можна нічого позичати з хати, бо можете віддати достаток. Також не варто починати нові справи.

23 листопада у багатьох країнах світу відзначається День подяки

Мета свята – подякувати Богові за зібраний урожай і за здобутки особисті і національні.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.