5 натуральних добрив для кімнатних квітів, які можна знайти на вашій кухні

Дріжджі, цукор та апельсинова цедра — звичні інгредієнти для пирога. Але сьогодні не про нього. Розповідаємо, які добрива для кімнатних квітів можна знайти прямо на кухні. До того ж, це натурально.

Цукор

Цей продукт люблять не тільки люди, а й кімнатні рослини. Він чудово підживлює їх родючість. Достатньо розчинити в літрі води столову ложку цукру та полити цією сумішшю рослину. Але робити це варто не частіше одного разу на місяць. Щоб глюкоза добре засвоїлась також варто внести ЕМ-препарати. Вони містять вуглекислих газ, що допомагає засвоєнню.

Дріжджі

Щоб допомогти рослині краще рости і правильно розвиватись — можна додати добриво з дріжджами. Воно містить вітаміни групи В, які сприяють успішному розвитку рослини. Достатньо розвести пакетик в 10 літрах води і додати 3 столові ложки цукру. Цією сумішшю варто поливати рослину раз в сезон. Щоб приготувати таку суміш із живих дріжджів варто їх розвести у воді у співвідношенні 1:5 і дати настоятися 2 години. У такому випадку поливати рослину потрібно відразу.

Натуральні добрива для кімнатних рослин
Натуральні добрива для кімнатних рослин

Кавова гуща

Для чого тільки не можна використовувати кавову гущу. З них виходять чудові скраби, маски, а ще — відмінне добриво для кімнатних рослин. Вона не містить поживних речовин але чудово робить грунт більш легким та пухким, а це у свою чергу сприяє насиченню його киснем.

Цитрусові

Не варто відразу викидати шкірку від цитрусових, адже вона чудово удобрює кімнатні рослини, а точніше — настій з неї. Приготувати його легко: висушені кірки викладіть на третину літрової банки, залийте доверху водою і настоюйте добу. Таким настоєм можна поливати квіти 1-2 рази на місяць, якщо це тепла пора року. Взимку можна рідше.

Цибулиння

Цибулиння — прекрасний антисептик для кімнатних рослин. Він позбавить їх від шкідників і хвороботворних бактерій, які можуть вразити кімнатні рослини. Для такого добрива варто взяти жменю лушпиння та кип’ячену воду і проварити суміш протягом 10 хвилин. Потім відставте добриво на три години і лише після цього полийте рослину. Це варто робити не частіше 1-2 разів на тиждень.

Схожі статті

5-6 крапель — і жодної мухи в будинку немає: цей секрет знадобиться Поляковій, Каменських та Осадчій

У житті відомих людей є значно більше можливостей. Але є спільні для всіх людей труднощі, які неможливо прогнати прізвищами Полякова чи Каменських. Однією з них є набридливі комахи.

Всього кілька хвилин на день: експерти розповіли, як швидко вивчити англійську для вільного спілкування

Знання іноземної мови сьогодні є не просто бажаним, а необхідним. А краще знати одразу декілька мов. Але як досягти бажаного результату, коли часу ні на що не вистачає?

Ефективне охолодження без електроенергії: як захистити холодильник від розморожування, коли немає світла?

Холодильник є одним з найнеобхідніших приладів на кухні. Водночас без електроенергії він швидко втрачає свою ефективність. Тож як не допустити псування продуктів під час регулярних відключень?

Вишні та черешні подарують вам великий врожай: ці способи дозволять зберегти плоди від зазіхання птахів

Наближення сезону дозрівання вишень та черешень очікують не лише люди, але і птахи, які обожнюють відвідувати сади у пошуках смачної поживи.

Не викидайте баночки від сметани: хитрі господині знайшли їм 8 сенсаційних способів застосування в побуті

А чи знали ви, що різноманітні контейнери, як от баночки від сметани можуть стати корисними в побуті? Сьогодні ми запропонуємо вам кілька варіантів ефективного використання таких баночок.

Без жодних фітоламп: розсада томатів виросте товстенькою, міцною, кремезною – простий стрес-прийом дачників

Сьогодні ми поділимось з вами секретом догляду за розсадою томатів. Завдяки цим порадам розсада неодмінно виросте міцною, здоровою та тішитиме вас врожаєм.