Правильно закип’ятити молоко – завдання не з простих. Господині варто при виконанні роботи врахувати кілька цінних порад, які допоможуть зберегти смак та апетитний вигляд напою. Про найголовніші правила кип’ятіння моока розповідає “Сенсація”.
Кип’ятіння молока лише на перший погляд може здаватися простою справою. На ділі часто виходить так, що цей напій або пригоряє в каструлі, або ж вибігає з неї, поки господиня трохи відволіклася. Щоб уникнути подібної неприємності – варто дотримуватись певних правил кип’ятіння. “Сенсація” розповідає, як правильно кип’ятити молоко, щоб уникнути зайвих проблем і не витрачати час на прибирання.

В першу чергу слід розібратися, чому ж саме молоко намагається “втікти” з каструлі? Вся справа тут в… складі напою. Під час нагрівання молока крапельки жиру зливаються одна із одною. Також відбувається згортання молочного білка (казеїну) і утворення пишної пінки на поверхні. Саме вона в подальшому перешкоджатиме вільному виходу водяної пари з дна каструлі. Врешті решт пар змушений “підіймати” пінку за краї посуду – щоб вибратися на волю.
Щоб молоко не збігало із каструлі, господиням потрібно дотримуватись трьох порад.
Порада № 1. Покладіть на дно ємності кришку для консервування, щоб вона розташувалась бортиками донизу. Також можна розмістити на дні каструлі невеличке блюдце дном догори. Під цими предметами залишиться повітря, яке допоможе формуватися великим бульбашкам.
Порада № 2. Зсередини змастіть краї каструлі шматочком вершкового масла або ж рослинною олією. Тоді молоко не буде приставати до стінок та “збігати”.

Порада № 3. Помістіть в каструлю дерев’яну ложку, а далі – залийте туди молоко та ставте його кип’ятитися. Також дерев’яну лопатку чи ложку можна покласти на каструлю із молоком (поперек). Вона порушить цілісність пінки та плівки на молоці, що дозволить повітрю вийти, а пінка при цьому осде і не збігатиме за краї каструлі.
В деяких господинь молоко може пригоряти в ємності під час кип’ятіння. Щоб цього не сталося, потрібно обирати для цього напою відповідний посуд. Підійде для цього каструля з нержавіючої сталі або алюмінію. Бажано, щоб дно ємності було товстим – тоді молоко прогріватиметься рівномірніше.
Під час кип’ятіння постійно помішуйте молоко – тоді воно ані пригоряти, ані “тікати” з каструлі не буде.