5 помилок, яких допускається кожен: як не треба варити холодець – мінус час і мінус смак

Існує безліч рецептів холодцю, і кожен варить його абсолютно по-різному, однак багато хто допускається помилок при його приготуванні - про що йдеться?

Приготування холодцю потребує неабиякої уваги до деталей, адже ця страва є вибагливою, тому навіть найменші помилки можуть призвести до краху.

Найголовнішою причиною несмачного холодцю є неправильний вибір м’яса, адже не всі частини тварини містять достатньо желатину, щоб холодець набув тої самої необхідної консистенції. Ідеальними для цієї страви є свинячі ніжки, хвости, коліна, курячі лапки. Саме ці частини м’яса нададуть холодцю бажаної текстури, не додаючи желатину.

Кулінари розповіли, як не треба варити холодець. Фото з YouTube-каналу @smakolykyJuli
Кулінари розповіли, як не треба варити холодець. Фото з YouTube-каналу @smakolykyJuli

Наступною помилкою є недостатній час варіння. Щоб бульйон був насиченим і ароматним, а холодець в свою чергу застиг, потрібно варити м’ясо не менше 6 годин. Процес варіння є довгим, але саме цей час вважається ідеальним, щоб отримати густий і прозорий холодець.

Деякі господині додають воду під час варіння, але це заборонено робити, адже саме ця дія може порушити концентрацію інгредієнтів і страва вже не буде густою. Якщо ж ви зіштовхнулись з проблемою, що в процесі варіння рідина випаровується, то слід зменшити вогонь, а не додавати воду.

Кулінари розповіли, як не треба варити холодець. Фото з YouTube-каналу @smakolykyJuli
Кулінари розповіли, як не треба варити холодець. Фото з YouTube-каналу @smakolykyJuli

Щоб холодець був максимально прозорий, слід регулярно знімати піну, яка утворюється на поверхні бульйону, так як її залишок призводить до помутніння рідини. Також бульйон можна процідити через марлю, щоб він став більш прозорим.

Останньою поширеною помилкою вважається процес охолодження холодця. Справа в тому, що не можна поспішати і розливати гарячий бульйон у форми, адже він може не застигнути. Слід дати бульйону охолонути при кімнатній температурі, а потім помістити його в холодильник. Якщо ви будете уникати всіх вищезазначених дій, то холодець вийде ідеальним на смак і вигляд.

Схожі статті

Стане тільки гірше: ТОП-6 видів мʼяса, з якого не можна варити холодець – вам на замітку

Холодець - це улюблена їжа багатьох, однак не у всіх він виходить смачним, зокрема через неправильно підібране м'ясо - в чому секрет ідеальної страви?

Ніжність і вершковість +100: 1 кулінарний прийом, який треба проробити при приготуванні пюре

Картопля пюре - це незамінна страва на будь-якому столі в будь-який час, але щоб приготувати її смачну й ніжну потрібно знати 1 хитрість - про що йдеться?

Готові пересолені котлети не викидайте: даруємо ефективний спосіб, як виправити ситуацію

Якщо ви пересолили фарш на котлети і зʼясували це, коли мʼясний виріб був вже готовим — не поспішайте викидати продукт. Адже існує добрий спосіб виправити ситуацію. "Сенсація" розповість його вам.

Рис + лимонний сік + чай замість води: дивовижний рецепт рису, який стане вашим улюбленим

Рис, лимонний сік і чай, здавалося б непоєднувані між собою речі, але насправді це не так - рецепт розсипчастого рису з додаванням секретних продуктів.

Ніжність і соковитість +100: 1 секретний трюк, який треба зробити під час приготування “Шуби”

"Шуба під оселедцем" - це саме та страва, яка чудово підійде і на святковий стіл, і на кожний день, але не всім вдається її смачно приготувати - що слід знати і обов'язково додати до салату?

Рецепт гарячих бутербродів: найсмачніший ранок і бюджетний сніданок зі вчорашнього батону

Якщо звичайні сніданки з вівсянкою вас вже не задовольняють — спробуйте приготувати гарячі бутерброди зі вчорашнього батону. "Сенсація" ділиться рецептом ситної страви.