Знамениті страви грузинського народу, шановані не лише місцевими жителями, але які завоювали любов гурманів всього світу, не можна сплутати, мабуть, ні з якими іншими.
Вживання в їжу м’яса різних сортів характерні як для західної, так і для східної грузинської кухні. Широке застосування різних соусів робить страви, приготовані, начебто, з однакових продуктів, зовсім різними. І це ще одна особливість грузинської кухні, нарівні з неодмінним вживанням свіжих овочів, пряних трав і спецій.
Грузини як ніхто в світі знають, як правильно робити смачні і при цьому дуже легкі салати, які можна використовувати у якості аперитиву, для розігріву, а також подавати з м’ясними стравами, що добре відображається на травленні.
Овочі вони майстерно поєднують з найрізноманітнішими компонентами, які в результаті створюють неймовірні тандеми. Скуштувати ці делікатеси по-справжньому можна лише в гостях у грузин, чи то у добрих господарів, чи в ресторанах. І тим не менш, їхні двері завжди відкриті для гостей, і завдяки цьому ми маємо можливість познайомитися з їхньою культурою поближче. Адже кухня також дає нам можливість пізнати краще людей, їхні властивості, менталітет, тощо.
Інгредієнти
- Куряче філе (варене) – 250 г
- Квасоля консервована – 1 банка
- Перець солодкий болгарський – 1 шт.
- Цибуля червона – 1 шт.
- Грецькі горіхи – 50 г
- Часник – 2 зубчики
- Зелень петрушки – 1 пучок
- Олія рослинна – 2 ст.
- Оцет винний – 1 ст.
- Цукор – 1 ст.
- Вода – 1 ст.
- Паприка копчена – за смаком
- Сіль – за смаком
Рецепт приготування грузинського салату
Приготування салату я почала з маринування цибулі. Нарізала його півкільцями, додала оцет, воду, сіль, цукор.
Перемішала, залишила маринуватися і приступила до нарізування решти інгредієнтів.
Нарізала соломкою куряче філе та солодкий перець. Дрібно порізала петрушку, часник та горіхи.
Усі інгредієнти змішала, додала консервовану квасолю, мариновану цибулю, копчену паприку, посолила за смаком та заправила олією. Краще відправити салат на півгодини у холодильник перед подачею.