Історія м’ясних котлет налічує безліч варіацій. Багато країн та культур претендують на їхнє походження. Батьком були, мабуть, арабські кулінари, захоплювалися приготуванням м’ясних катлет (кьофте). Потім їхнє приготування перекочувало до Персії та Індії. У Середні віки в Іспанії готували неглибоко в сковороді обсмажені фаршировані кружки з дрібно рубаної яловичини.
М’ясні котлети багаті на білки та залізо, що корисно для будівництва та відновлення тканин в організмі. Вони також є джерелом вітамінів групи В, особливо вітаміну В12, який необхідний для нормального функціонування нервової системи та кровотворення. Однак вони можуть бути висококалорійними та містити велику кількість насичених жирів, тому вживання м’ясних котлет має бути помірним.
Звичні для нас м’ясні котлети можна приготувати ще ніжнішими та соковитішими. Важливо правильно вибрати м’ясо. З яловичого фаршу виходять недостатньо соковиті котлети, зі свинячого – надто жирні. Ідеально використовувати змішаний фарш. Підійде для котлет та м’ясо птиці.
Ніжними котлети виходять, якщо окремо до фаршу додаються збиті білки. Ще одна тонкість – фарш потрібно добре відбити, після чого залишити його “відпочити” на півгодини. Зі спецій обов’язковий чорний мелений перець, інша справа смаку. Хтось додає хмелі-сунелі, часник. Скористайтеся цими нехитрими порадами та приготуйте апетитні, пряні м’ясні котлети!
Інгредієнти
- Куряче яйце – 2 шт
- Яловичий і свинячий фарш – 400 г
- Цибуля ріпчаста – 1 шт
- Батон – 4 шматки
- Гірчичний порошок – 1 ч. л.
- Молотий чорний перець – за смаком
- Сіль – 0,5 ч.л.
Рецепт приготування котлет
Обрізаємо скоринку батона і нарізаємо на шматочки. Заливаємо холодною водою.
У чашу блендера відправляємо цибулю, нарізану крупними шматочками і віджаті шматочки батона. Збиваємо все до однорідної маси.
Перекладаємо масу в миску з фаршем. Додаємо суху гірчицю, чорний перець, сіль, жовтки. Перемішуємо. Якщо фарш густуватий, додайте трохи холодної води.
Відокремлені білки збиваємо до легкої піни та додаємо до фаршу. Формуємо котлети і обсмажуємо їх на розігрітій олії. Як тільки котлети покриються скоринкою з двох сторін, додаємо води, накриваємо кришкою і смажимо до готовності.