На жаль, чітких даних про виникнення страви “янтик” немає. Проте, можна сказати, що вони з’явилися значно раніше за чебуреки. Адже у давні часи олія, або жир билу досить дорогими інгредієнтами. Тож готували янтик на розпеченому камінні.
Для приготування вам знадобляться такі інгредієнти:
- Тепла вода – 250 мілілітрів
- Пшеничне борошно – 500 грамів
- Соняшникова олія – 2 столові ложки
- Сіль – 1/2 чайної ложки
- Перець – 1/4 чайної ложки
- Цибуля – 1 штука
- М’ясний фарш – 200 грамів
- Сир
Рецепт приготування
Починаємо готувати тісто. До теплої води додаємо сіль та рослинну олію. Виливаємо цю суміш в просіяне пшеничне борошно та вимішуємо тісто. Воно має бути досить жорстким, але еластичним. Зазвичай процес вимішування займає 5 хвилин. Накриваємо тісто та залишаємо його відпочити на пів години.
Приготуємо начинки. Класичний рецепт готується з рубленого м’яса, але для економії часу можна використовувати фарш. Нарізаємо дрібно цибулю. Не шкодуйте її, бо вона додасть виробам соковитості. Додаємо до фаршу цибулю, солимо, перчимо та додаємо трохи холодної води. Для сирної начинки натираємо сулугуні, або той сир що у вас є.
Тісто розділяємо на 10 частин та тонко розкачуємо. Діаметр заготовок має бути приблизно 20 сантиметрів. На одну половину викладаємо начинку, накриваємо її іншою половиною та заліплюємо боки. Можна зробити янтик у формі кола. Для цього розкачуємо два шматочки тіста, на один з них викладаємо начинку та накриваємо іншим. Обсмажуємо янтики на сухій розігрітій сковороді на середньому вогні з обох боків. Готові янтики змазуємо вершковим маслом. Смачного.