Смачніше сосисок і магазинної ковбаси, і на все про все — декілька хвилин: домашня буженина на бутерброди

Буженина буде чудовим варіантом м'ясної нарізки на святковий стіл. Крім того, таку буженину можна використовувати, як м'ясо на бутерброди або салати.

Домашня буженина в духовці – це класична страва, яка готується зі свинини з використанням різних спецій та приправ. Вона має яскравий смак та аромат, ідеально підходить для прийому на заходах, урочистості або просто як основна страва на обід.

Історія буженини сягає своїм корінням в давнину. Спочатку ця страва готувалася методом збереження м’яса. Свіжа свинина нашаровувалася з сіллю та спеціями, а потім піддавалася процесу висушування та копчення. Такий спосіб приготування дозволяв зберегти м’ясо на довгий час, що було особливо актуальним у дні, коли не було доступу до холодильників. Буженина стала частиною національної кухні таких країн, як Україна, Болгарія, Польща та ін.

Інгредієнти

  • Свинина – 1 кг
  • Паприка – за смаком
  • Приправа каррі – за смаком
  • Часник — 4 зубчики
  • Вода – 100 мл
  • Перець чорний мелений – за смаком
  • Сіль – за смаком

Як приготувати смачну буженину

Приступимо до маринування м’яса. Беремо цілий шматок свинини, не розрізаємо. У цьому й суть буженини – вона має бути приготована цілим шматком. Краще брати м’якоть із шийки. Там вона більш соковита та ніжна. Буженина, виготовлена ​​з шийки, вийде дуже смачною і не сухою. Посипаємо спеціями, видавлюємо часник.

Буженина в рукаві рецепт
Буженина в рукаві рецепт

Обтираємо свинину спеціями та часником з усіх боків. Прикладаємо трохи сили, щоб усі спеції добре проникли усередину шматка.

Поміщаємо замариновану свинину в пакетик так, щоб туди не потрапляло ні повітря, ні волога. У такому стані залишаємо м’ясо приблизно на ніч. Наступного дня можна буде розпочати другий крок приготування – засмаження.

Буженина
Буженина

Наступного дня дістаємо замариноване м’ясо і добре пакуємо у фольгу. Замотуємо дуже сильно, щоб при випіканні не виплив сік, так як він і надаватиме буженині соковитість і ніжність. Відправляємо нашу буженину в розігріту до 200 градусів духовку. До речі, загорнуту буженину потрібно покласти в ємність – казан, каструлю або глибоке деко.

Через годину після запікання доливаємо воду та залишаємо ще на 30 хвилин. Коли час минув, дістаємо буженину і даємо охолонути. Подавати на стіл можна як у гарячому вигляді, так і холодному. Смачного!

Схожі статті

Забудьте про цю рибу в своєму раціоні: у її складі – важкі метали, за що організм вам не подякує

Риба — корисний продукт, який завжди повинен бути у вашому раціоні. Однак деякі різновиди здатні накопичувати в собі важкі метали. "Сенсація" розповість, вживання якої риби краще обмежити.

Приготувати натуральну соковиту ковбасу вдома: Ектор Хіменес-Браво показав власний рецепт

Рецепт простої домашньої курячої ковбаси без жодних добавок від Ектора Хіменеса-Браво. Нині приготувати таку страву в рази простіше, ніж було колись, бо тепер існують хороші "помічники" на кухні!

Євген Клопотенко показав, як приготувати полтавську традиційну страву “картопляний книш”

Євген Клопотенко показав, як приготувати традиційну полтавську страву "картопляний книш". Це блюдо неодноразово було в меню його ресторанів. І хотів би, щоб цю страву полюбив би кожен!

Хек у сметанно-гірчичному соусі: як приготувати бюджетну рибу з новим пікантним смаком

Хек — це океанська риба! Вона бюджетна, смачна та має ніжне й соковите філе. А якщо його приготувати в сметанно-гірчичному соусі, це взагалі буде просто незабутньо!

Ольга Мартиновська показала, як приготувати рис із грибами: проста каша стане вишуканою стравою

Ольга Мартиновська разом із експертом по харчуванню показала, як приготувати ризото з грибами. Ця страва готується на пательні й займає всього лише 18 хвилин часу.

Качка по-пекінськи буде найкращою: секрет криється в кулінарному зошиті Ектора Хіменеса-Браво

Ектор Хіменес-Браво розповів, як правильно їсти качку по-пекінськи. А також, скільки часу потрібно готувати м'ясо, щоб воно вийшло ніжним і соковитим.