Звичайно, всі ми любимо класичний оселедець, добре просолений та поданий з оцтом та маринованою цибулею. Так само не відстають скумбрія чи кефаль.
Однак, в нашому рецепті ми пропонуємо вам ознайомитися з методом посолу червоної риби. Вона завойовує все більше уваги на українському ринку, хоча завжди користувалася неймовірною популярністю. Зараз вона з’являється в холодильнику кожного українця. Хтось може дозволити собі її тільки на свята, хтось включає її в щоденний раціон. Так чи інакше завжди вигідніше і фінансово, і для здоров’я посолити рибу самостійно, адже в такому випадку ви маєте можливість обрати якісний продукт, впевнитися у його першокласній свіжості і самостійно зробити посол.
У нашому випадку ми будемо схилятися до швидкого методу. Така технологія дуже зручна, коли до вас їдуть гості чи друзі, а риба ще не готова. Складного у цьому абсолютно нічого немає, головне дотримуватися пропорцій.
Якщо ви не купили розібрану рибу тоді необхідно зайнятися її чисткою. Для цього необхідно взяти гострий ніж та відділити філе від шкірки. Якщо відчуваєте, що вам не хватає сил, обдайте шкіру окропом. Це значно полегшить вашу задачу. Також необхідно позбавити рибу усіх кісток. У цьому питанні вам на допомогу прийде кулінарний пінцет. Увесь жир необхідно зрізати, адже він може бути доволі неприємним.
Інгредієнти
- 0,5 кг філе червоної риби;
- 1,5 ст. л. солі;
- 1,5 ст. л. цукру;
- 1 ст. л. соєвого соусу;
- 0,5 ч. л. лимонного соку.
Як правильно просолити рибу
Сіль та цукор змішуємо. Рибу ріжемо на невеликі шматочки. Це важливо, адже крупні частини просто не встигнуть просолитися і можна нарватися на сирі частини під час прийому їжі.
Рибу відправляємо в окремий контейнер і поливаємо соєвим соусом та лимонним соком. Контейнер закриваємо та відправляємо його в холодильник на 2 години.
Кожні 20-25 хвилин дістаємо контейнер, ретельно його струшуємо, щоб маринад рівномірно розподілявся по м’ясу риби, і відправляємо назад в холодильник.