Набагато смачніше за котлети: тефтелі за цим рецептом завжди будуть улюбленою стравою на вашому столі

Вироби з м'ясного фаршу поширені в усьому світі, і хоча в цілому мають багато чого спільного, у різних його куточках мають абсолютно різні назви.

Принцип їх приготування завжди однаковий: спочатку м’ясо пропускається через м’ясорубку, змішується зі спеціями та овочами, після чого формується та проходить термічну обробку.

У турецький кулінарії котлети та тефтелі не відрізняються. Дана категорія страви називається кьофте, і може готуватися як на олії, так і в різних соусах, тушкуватися, варитися смажитися.

Звичайно, дані вироби можна просто обсмажувати та подавати на стіл. Втім, набагато смачніше ми вони виходять, якщо просочуються соком овочів і навіть фруктів. Саме для цього і готують різноманітні соуси, в яких можна чітко відрізнити кислинку та навіть перчинку.

Інгредієнти

  • 500 г м’ясного фаршу;
  • 5 столових ложок відвареного рису;
  • 2 цибулини;
  • 2 моркви;
  • 1 куряче яйце;
  • 1-2 зубчики часнику;
  • 1 столова ложка томатної пасти;
  • 300-400 г води;
  • сіль, спеції – до смаку.

Як приготувати смачні тефтельки

У даному рецепті за основу ми будемо брати рис, тому його необхідно добре підготувати. Краще взяти клейкий сорт. Його добре промиваємо, ставимо від варюватися. Доводимо до готовності.

Як приготувати соковиті тефтелі
Як приготувати соковиті тефтелі

Тим часом цибулю чистимо і пропускаємо разом з м’ясом через м’ясорубку. За бажанням можна використовувати різні види м’яса. Наприклад, свинину та яловичину. Моркву чистимо та подрібнюємо на терці. Після цього з невеликою кількістю подрібненої цибулі обсмажуємо на сковороді.

Змішуємо фарш, рис, яйце, пропущений через прес часник та спеції. Добре перемішуємо та формуємо вироби. За бажанням обвалюємо їх у борошні або панірувальних сухарях.

Тефтелі в томатному соусі
Тефтелі в томатному соусі

Викладаємо їх на сковороду до овочевої суміші. Томатну пасту заливаємо водою, солимо, перчимо та додаємо до сковороди. Накриваємо кришкою і тушкуємо впродовж півгодини. Подаємо у гарячому вигляді з гарніром та салатами.

Також можна посипати свіжою зеленню, але її бажано проварити разом зі стравою, адже зелень може спровокувати передчасне бродіння.

Схожі статті

“На балькон!”: Ярославський поділився рецептом ідеального тіста на вареники — смачно, як у бабусі вдома

Відомий кулінар і суддя "МастерШеф" Володимир Ярославський чудово розуміється на високій кухні. Але також він пам'ятає про власне дитинство і смачні домашні рецепти, якими ділиться з шанувальниками.