Коли квасити капусту у січні 2024, щоб вона хрустіла і не підвела: сприятливі дні за місячним календарем

У цій статті ми розповімо вам про найсприятливіші дні січня, щоб ви могли спокійно планувати свої хатні справи, не вагаючись. Також розкриємо вам секрет найсмачнішої квашеної капусти

Астрологи зазначають, що:

Найсприятливіші дні в січні 2024: 9, 10, 13, 14, 17, 18, 21, 22, 23, 24 числа.

Не надто сприятливі в січні 2024: 4, 5, 11, 15, 16, 25, 31.

Найкращі дні для роботи: 10, 12, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24.

Рецепт квашеної капусти

Інгредієнти:

 • Капуста – 2 кг
 • Морква – 1-2 шт.
 • Сіль – 2 ст. ложки
 • Цукор – 1 ч. ложка

Приготування:

 1. Готуємо всі необхідні інгредієнти. Вибираємо капусту осіннього сорту. Потрібно щоб капуста була білою, соковитою та солодкою, тоді і квашена капуста буде смачною. Забираємо зайві капустяні листи і шинкуємо капусту за допомогою гострого ножа або спеціального інструменту. Натираємо моркву на великій тертці. Багато моркви за цим рецептом додавати не потрібно.
 2. Перемішуємо капусту із морквою. Капусту присипаємо сіллю. Додаємо трохи цукру – він прискорює процес квашення, але можна обійтися і без цукру. Капусту перемішуємо. Потрібно добре пом’яти капусту із сіллю. Робимо це руками на столі або у великій чашці. Капуста почне виділяти сік. Пробуємо капусту на сіль. Якщо солі замало, додаємо ще (головне, не пересолити).

  Коли квасити капусту в січні 2024 року: дати за місячним календарем
  Коли квасити капусту в січні 2024 року: дати за місячним календарем
 3. Укладаємо щільно капусту в тару, зручну для зберігання, або одразу в банку. Зручно взяти дерев’яну товкачку та утрамбувати капусту. Накриваємо банку марлею, ставимо в чашу, тому що в міру бродіння сік може тікати з банки. Сік, що втік, потрібно повертати знову в банку. Якщо в банці соку недостатньо, капуста буде не дуже соковита, в такому випадку можна додати води (100-150 мл).
 4. Залишаємо банку з капустою на кухні. Кваситься капуста, як правило, 3 дні. Якщо в кімнаті прохолодно, то процес може зайняти 4 дні. Через день, коли почнуть з’являтись бульбашки, проштрикніть кілька разів дерев’яною паличкою до дна, щоб випустити газ. Робимо проколи щодня, щоб капуста не була гіркою. Готову квашену капусту у власному соку забираємо у холодне місце. Вона добре зберігається довгий час.

Також радимо вам ознайомитись з нашим відеорецептом неймовірно смачного сирного крем-супу з секретиком від Євгена Клопотенка!

Схожі статті