Як самостійно засолити червону рибу на Новий рік: справжня смакота за пару годин, яку не купиш в магазині

Якщо досі не знаєте, як засолити червону рибу, то обов'язково прочитайте цей рецепт, який підходить для засолювання всіх представників цього виду - лосося, сьомги, горбуші та форелі.

Сьогодні малосольну червону рибу використовують для салатів, бутербродів та усіляких святкових закусок. Як швидко засолити червону рибу шматочками, так щоб вона була збалансованою на смак, ніжною і м’якою з достатнім ступенем просолу, можна дізнатися далі в матеріалі.

Інгредієнти:

На 1 кг червоної риби

Крупна сіль без добавок – 2 ст. л.

Цукор – 1 ст. л.

Приготування:

Якщо ви придбали в магазині свіжозаморожену рибу, її необхідно очистити від луски, поки вона не розморозилася. Відрізати голову, хвіст та плавці. Потім промити під проточною водою та обсушити за допомогою паперових рушників.

 як засолити червону рибу
як засолити червону рибу

Далі відокремлюємо філе від кісток. Для цього робимо два надрізи вздовж хребта, а далі акуратно починаємо розрізати тушку навпіл, прорізаючи ножем уздовж реберних кісток. Отримуємо одне велике красиве філе.

Кістки залишились із хребтом залишилися у другій частині тушки. Тепер акуратно починаємо їх відділяти.

 як засолити червону рибу
як засолити червону рибу

Для засолювання червоної риби необхідно також позбавиться всіх дрібних кісток. Це можна зробити за допомогою пінцету. Шкірку з філе знімати не потрібно.

У даному рецепті ми окремо готуватимемо маринад для червоної риби, а використовуватимемо сухий спосіб засолювання.

Змішуємо сіль та цукор у тих пропорціях, які вказані вище. У цій суміші обвалюємо наше філе. Слідкуйте, щоб вся поверхня була вкрита сіллю та цукром.

Тепер приготуємо відповідний посуд. Краще використовувати скляні чи керамічні ємності.

Укладаємо філе шкірою донизу, накриваємо кришкою. Якщо її немає, то затягуємо харчовою плівкою і прибираємо в холодильник приблизно на 8 годин, після чого знімемо першу пробу.

 як засолити червону рибу
як засолити червону рибу

Якщо рівень просолювання червоної риби вас не влаштовує, то повертаємо філе в холодильник і чекаємо ще кілька годин. Максимальний час до півтори доби.

Зверніть увагу, що під дією солі та цукру з риби виходитиме багато рідини, її необхідно зливати.

Коли червона риба буде готова, то тушка стане більш пружною та блискучою. Зберігати рибу необхідно у чистому скляному контейнері у холодильнику.

 як засолити червону рибу
як засолити червону рибу

Якщо хочете дізнатися, як швидко засолити червону рибу шматочками або обрізками, можна використовувати цей рецепт.

Схожі статті

Натуральний барвник, що зробить ваші яйця до Великодня золотими: всього 3 інгредієнта і готово

Спробуйте по фарбувати курячі яйця до Великодня саме таким чином і побачите, що вони будуть просто золоті! У складі всього лише 3 інгредієнта до використання.

Щороку на Великдень готую ряжанку сама за 10 хвилин: нехитрий рецепт, який дістався від бабусі

Ряжанка - це традиційний український кисломолочний напій із насиченим вершковим смаком. Особливо смачною вона виходить домашньою: густою, ніжною, ароматною.

Великодні яйця з цікавими малюнками: знадобляться серветки, яєчний жовток і трішки фантазії

Ці крашанки точно здивують всіх ваших рідних, друзів і знайомих. Такі Великодні яйця можна навіть зробити комусь на подарунок. Адже, це дійсно дуже круто й оригінально.

Скоро буде Паска: Ектор показав, які домашні сосиски можна приготувати до цього свята

Великдень вже скоро! Відчуйте тепло свята, наповнюючи свій дім ароматом свіжоприготованих домашніх сосисок. "МастерШеф" рекомендує рецепт, який легко повторити!

Як пофарбувати яйця на Великдень без “хімії”: додайте це у воду і отримаєте оливкові крашанки

В квітні 2025 року українці святкуватимуть Великдень. Дата свята в цьому році співпадає у католиків та православних християн. До 20 квітня ще є час, але зараз вже можна обрати колір крашанок.

Лушпиння — неактуально: ось як перетворити крашанки у Великдень 2025 на дорогоцінне каміння

Великдень — це свято, яке об'єднує всіх людей. Навіть нерелігійні люди обожнюють його символіку. Наприклад, крашанки. Зазвичай їх фарбують цибулевим лушпинням. Але є безліч цікавіших барвників.