Великодня паска обов’язково вийде смачною, якщо знати секрети приготування тіста для неї. Святкова випічка буде навіть смачнішою, аніж в бабусі чи мами – якщо використати ось ці 2 лайфхаки. Розповідаємо про них у матеріалі “Сенсації”.
Згідно із усталеною традицією господині випікають паски в Чистий четвер або у Велику Суботу безпосередньо перед Великоднем. Випікати паски бажано у гарному настрої, попередньо прибравши увесь дім. Варто зосередитись на усьому хорошому та не поспішати.
Лайфхак № 1: Живі дріжджі

Замість класичних джріжджів під час приготування тіста варто додати живі дріжджі. Вони зроблять тісто більш пухким та м’яким, а готову пасочку – неймовірно ніжною.
Лайфхак № 2: Просіювання тіста
Щоб збагатити борошно киснем, його перед замішуванням тіста для пасок ретельно просіюють через сито. Варто зробити це декілька разів. Завдяки цьому лайфхаку пасочки швидко підіймуться під час випікання.
Існують також й інші корисні поради, як приготувати ідеальне тісто для випікання пасочок. Наприклад, опару обов’язково накривають зверху вологим рушником, а ємність із тістом ставлять або в теплу воду, або в розігріту електричну духовку.
Форми для випікання пасок підготовлюють заздалегідь. Їх або змащують вершковим маслом, або застилають пергаментом для запікання.
Для приготування тіста на пасочки використовують тільки домашні яйця. Ідеальний варіант – коли жовток в них матиме насичено-помаранчевий колір. І ще один лайфхак, який добре відомий нашим бабусям: щоб “шапочка” паски піднялася рівномірно, в центр сирого виробу вставляють сірник або довгу дерев’яну шпажку.

Якщо під час запікання верхівка вашої паски вже підрум’янилася, а середина ще залишається сирою – потрібно змастити вершковим маслом фольгу та накрити зверху пасочку. Потім – поставити її знов запікатись ще на декілька хвилин.
Для прикрашання пасочок використовують глазур. Готувати її краще з цукрової пудри із додаванням охолоджених вершків та лимонного соку. В такому випадку вона не буде занадто солодкою і загусне швидше.