Ці 4 сорти огірків агрономи забороняють купувати: гіркі як цибуля, водянисті та “колючі”

Іноді трапляється так, що огірки виростають гіркими і часто це залежить саме від сорту рослини - які краще не купувати, щоб насолоджуватись лише смачними плодами?

Огірки вважаються невибагливими рослинами, але якщо вони потрапляють в стресову ситуацію, то можуть швидко відреагувати на це, і в результаті це може призвести до виникнення гіркоти в плодах. Так відбувається внаслідок того, що утворюється токсична органічна сполука – кукурбітацин, яка з’являється в листі і поступово розростається по всій рослині.

Також часто гіркоту спричиняють перепади температури, нестача води, спека, поганий ґрунт. якщо хоча б щось з цього не так, то огірок починає виробляти кукурбітацин, і шкірка огірка з часом стає гіркою.

Агрономи розповіли, які сорти огірків дають несмачний врожай
Агрономи розповіли, які сорти огірків дають несмачний врожай

Але варто зазначити, що дана сполука присутня у всіх огірках, але в солодких її значно менше, існували навіть такі випадки, коли через високу концентрацію цієї речовини огірки вважалися отруйними, тому їх не вживали. На сьогодні така проблема є досить рідкісною, адже з’явились нові сорти і нічого не стоїть на місці.

Варто зазначити, що не лише вся справа у догляді за культурою та в умовах, в яких вона вирощується, адже часто огірки гірчать саме через сорт, який ви придбали. Схильність до гіркоти є генетичною особливості окремих сортів, зокрема старих бджолозапильних.

Агрономи розповіли, які сорти огірків дають несмачний врожай
Агрономи розповіли, які сорти огірків дають несмачний врожай

Найчастіше цей недолік проявляється у таких сортах, як “Ніжинські”, “засолювальні”, “Муромські”, а також “Маркет Море”. Тому саме від їх придбання агрономи рекомендують утриматись, щоб не отримати гіркий врожай огірків.

Зараз ця проблема все більше і більше відходить на другий план, адже з’являються нові, сучасні технології та методи для вирощування, які з кожним днем покращують свою якість плодів, щоб не було гіркоти. Бажаємо вам виростити смачні плоди і отримати великий врожай!

Схожі статті

Більшість городників неправильно поливають розсаду: запам’ятайте правило “Двох днів”

Чимало садівників вже розпочали підготовку до дачного сезону. Зазвичай вирощування розсади розпочинають наприкінці лютого або на початку березня. Як правильно її поливати — розповідає "Сенсація".

Не запізніться! 5 днів, коли потрібно сіяти перець на розсаду в лютому 2025 – рекордний врожай

Садівники пояснили, коли найкраще всього висівати перець на розсаду. А також, чому це слід робити саме в лютому, бо потім уже буде запізно. Важливо не проґавити цей "золотий" час.

Їх краще уникати: 3 культури, які роблять вашу дачу дешевою на вигляд – і врожаєм не обдарують

Ці рослини лише займають місце, виснажують землю й навіть не залишають після себе ніяких поживних речовин для інших рослин. Відомо, чого краще не садити в своєму саду.

Які штори втратили актуальність у 2025 році: лише псують інтер’єр, бо це – повний антитренд

Змиріться з тим, що ці штори, вже давно вийшли з моди. Щоб ваша оселя виглядала гарно та сучасно, доведеться витратити кошти на оновлення дизайну в приміщенні.

3 лайфхаки для ідеального прибирання вдома: у будинку не побачите жодної пилинки

Ці три прості поради допоможуть вам підтримувати порядок вдома без зайвих зусиль. Головне – не забувати про системність та використання правильних інструментів.

Залийте це водою – і орхідея почне активно випускати нові квітконоси. Секретна “підживка”

Орхідея - неймовірно красива квітка, але вимоглива у плані догляду, тому рідко можна побачити на ній цвіт - що потрібно зробити, щоб рослина випустила нові квітконоси?