Огірки вважаються невибагливими рослинами, але якщо вони потрапляють в стресову ситуацію, то можуть швидко відреагувати на це, і в результаті це може призвести до виникнення гіркоти в плодах. Так відбувається внаслідок того, що утворюється токсична органічна сполука – кукурбітацин, яка з’являється в листі і поступово розростається по всій рослині.
Також часто гіркоту спричиняють перепади температури, нестача води, спека, поганий ґрунт. якщо хоча б щось з цього не так, то огірок починає виробляти кукурбітацин, і шкірка огірка з часом стає гіркою.
![Агрономи розповіли, які сорти огірків дають несмачний врожай Агрономи розповіли, які сорти огірків дають несмачний врожай](https://sensatsiya.com/wp-content/uploads/2025/01/photo-output-506-1202x900.jpeg)
Але варто зазначити, що дана сполука присутня у всіх огірках, але в солодких її значно менше, існували навіть такі випадки, коли через високу концентрацію цієї речовини огірки вважалися отруйними, тому їх не вживали. На сьогодні така проблема є досить рідкісною, адже з’явились нові сорти і нічого не стоїть на місці.
Варто зазначити, що не лише вся справа у догляді за культурою та в умовах, в яких вона вирощується, адже часто огірки гірчать саме через сорт, який ви придбали. Схильність до гіркоти є генетичною особливості окремих сортів, зокрема старих бджолозапильних.
![Агрономи розповіли, які сорти огірків дають несмачний врожай Агрономи розповіли, які сорти огірків дають несмачний врожай](https://sensatsiya.com/wp-content/uploads/2025/01/photo-output-505-1307x900.jpeg)
Найчастіше цей недолік проявляється у таких сортах, як “Ніжинські”, “засолювальні”, “Муромські”, а також “Маркет Море”. Тому саме від їх придбання агрономи рекомендують утриматись, щоб не отримати гіркий врожай огірків.
Зараз ця проблема все більше і більше відходить на другий план, адже з’являються нові, сучасні технології та методи для вирощування, які з кожним днем покращують свою якість плодів, щоб не було гіркоти. Бажаємо вам виростити смачні плоди і отримати великий врожай!