Ці 4 сорти огірків агрономи забороняють купувати: гіркі як цибуля, водянисті та “колючі”

Іноді трапляється так, що огірки виростають гіркими і часто це залежить саме від сорту рослини - які краще не купувати, щоб насолоджуватись лише смачними плодами?

Огірки вважаються невибагливими рослинами, але якщо вони потрапляють в стресову ситуацію, то можуть швидко відреагувати на це, і в результаті це може призвести до виникнення гіркоти в плодах. Так відбувається внаслідок того, що утворюється токсична органічна сполука – кукурбітацин, яка з’являється в листі і поступово розростається по всій рослині.

Також часто гіркоту спричиняють перепади температури, нестача води, спека, поганий ґрунт. якщо хоча б щось з цього не так, то огірок починає виробляти кукурбітацин, і шкірка огірка з часом стає гіркою.

Агрономи розповіли, які сорти огірків дають несмачний врожай
Агрономи розповіли, які сорти огірків дають несмачний врожай

Але варто зазначити, що дана сполука присутня у всіх огірках, але в солодких її значно менше, існували навіть такі випадки, коли через високу концентрацію цієї речовини огірки вважалися отруйними, тому їх не вживали. На сьогодні така проблема є досить рідкісною, адже з’явились нові сорти і нічого не стоїть на місці.

Варто зазначити, що не лише вся справа у догляді за культурою та в умовах, в яких вона вирощується, адже часто огірки гірчать саме через сорт, який ви придбали. Схильність до гіркоти є генетичною особливості окремих сортів, зокрема старих бджолозапильних.

Агрономи розповіли, які сорти огірків дають несмачний врожай
Агрономи розповіли, які сорти огірків дають несмачний врожай

Найчастіше цей недолік проявляється у таких сортах, як “Ніжинські”, “засолювальні”, “Муромські”, а також “Маркет Море”. Тому саме від їх придбання агрономи рекомендують утриматись, щоб не отримати гіркий врожай огірків.

Зараз ця проблема все більше і більше відходить на другий план, адже з’являються нові, сучасні технології та методи для вирощування, які з кожним днем покращують свою якість плодів, щоб не було гіркоти. Бажаємо вам виростити смачні плоди і отримати великий врожай!

Схожі статті

Заборонений день для посадки будь-якої розсади: коли та чому не можна сіяти насіння у 2025 році

Якщо хочете отримати розкішну та здорову розсаду, у цей день навіть не думайте сіяти насіння, адже нічого не вийде. Коли дачники не займаються посадкою овочів?

Копійчаний засіб з кухні, а герань через це активно випускає нові бутони: результат неймовірний

Необов'язково купляти спеціальне добриво для герані, адже можна ще краще підживити її за допомогою копійчаного засобу з кухні. Як це зробити?

Хитрий хід – дачники роблять з трояндами це навесні, а влітку насолоджуються пишним цвітінням

Догляд за трояндами навесні має свої особливості. Щоб влітку ці красуні радували пишним цвітінням — їх потрібно правильно доглядати навесні. "Сенсація" розповість про 1 хитрий хід від квітникарів.

Хочете, щоб гарбуз був солодший за кавун? Ось які сорти вам підійдуть: навіть діти ласуватимуть

Якщо хочете, щоб ваші гарбузи були набагато солодшими за кавуни та дині, сміливо беріться за посадку цих сортів. Усі деталі в нашому матеріалі.

Не сорт, а помідорна плантація: з кущика до 30 томатів – ідеальні для консервації у 2025 році

Цей сорт стане відмінним вибором для зимових заготовок. Завдяки своїм властивостям, він дозволяє отримати смачні, щільні консервовані помідори, що радуватимуть вас всю зиму.

Ефективніше та простіше за компост: це домашнє добриво збільшить врожайність городу в рази

Хоча компост є одним з найкращих домашніх добрив, його треба довго готувати. А що робити, коли компосту немає чи недостатньо? Можна використати інший варіант добрива!