2 ложки у воду — і ваша орхідея взимку цвіте на очах: не будете встигати за квітконосами

Орхідея досить складна у догляді, але якщо надати їй всі необхідні умови, то квітами можна буде насолоджуватись довго - чим підживити рослину, щоб взимку вона радувала ваше око?

Орхідею можна зустріти майже в кожній домівці, адже господинь вона приваблює своєю красою та витонченістю. Однак, іноді так трапляється, що навіть за найкращих умов не вдається рослині зацвісти і це неабияк засмучує, адже хочеться бачити гарні квіти, а не витрачати всі сили та ресурси дарма.

У таких випадках квітникарі радять спробувати перевірений метод, який полягає в підгодівлі. Для приготування добрива вам знадобиться вже відстояна вода, яка пролежала мінімум добу, до неї додайте 10 крапель лимонного соку та 2 столові ложки меду. Усі ці інгредієнти потрібно ретельно перемішати. Тепер ви можете використати цю рідину для поливу орхідеї. Якщо ви маєте кілька рослин, то варто поділити дане підживлення на кілька частин, так, щоб на кожну рослину давалось 8 столових ложок.

Квітникарі розповіли, чим підживити орхідею, щоб вона швидше зацвіла взимку
Квітникарі розповіли, чим підживити орхідею, щоб вона швидше зацвіла взимку

Також фахівці не відкидають в сторону використання куплених добрив, адже вважають, що вони теж є дієвими і здатні “заставити” квіту зацвісти. Ці добрива, які містять фосфор та калій, сприяють утворенню бруньок і роблять квітку сильнішою. Варто зазначити, що не рекомендується підживлення, яке містить азот, адже він навпаки гальмує розвиток квітконосів.

Не забувайте і про те, які умови любить орхідея. Насамперед вона потребує правильне освітлення – денного світла до 12 годин на добу, але памʼятайте, що пряме сонячне світло може їй нашкодити. Краще ставити квітку на те підвіконня, яке виходить на схід або захід.

Квітникарі розповіли, чим підживити орхідею, щоб вона швидше зацвіла взимку
Квітникарі розповіли, чим підживити орхідею, щоб вона швидше зацвіла взимку

Важливо з обережністю переставляти горщик і розташувати квітку так, як вона стояла раніше. Будь-який зайвих рух для орхідей – це стрес, який негативно на ній позначається.

Якщо маєте можливість тримати квітку влітку на вулиці, то краще це зробити. Поставте її під деревом, а для мешканців квартир, можна на балконі, але щоб сонячні промені не попадали прямо на орхідею. Рослину можна тримати на вулиці аж до осені, якщо температура не нижче 10 градусів.

Схожі статті

Яблука будуть з дебелий чоловічий кулак: обприскайте цим яблуню – гарант рекордного врожаю 2025

Обприскування яблуні важливе протягом всього її сезону, адже від цього залежить, якими будуть плоди за розміром і на смак - що потрібно знати про цю процедуру?

З року в рік саджаю ці: 5 сортів редиски, які перевершать всі ваші очікування – чемпіони 2025

Більшість городників вже активно почали висівати культури на городі, тоді як інші ще думають, які сорти обрати - ці 5 ранніх сортів редиски є найкращими для посадки.

Кожного року різна дата: конкретні числа, коли саджати кавуни на розсаду навесні 2025

Нині все більше городників вдаються до вирощування кавунів не лише в південних областях України - коли слід висівати насіння на розсаду навесні 2025?

5 способів оновити свій газон після зими: така м’яка травичка підійде для літніх вечорів

Ніжна травичка, що м'яко лягає під ноги, створить атмосферу комфорту і спокою. А з правильним доглядом ваш газон буде радувати вас зеленим кольором і гарним виглядом протягом усього сезону.

Забудьте про ці 5 рослин назавжди: троянди не встигнуть зацвісти, бо пропадуть – погані сусіди

Не лише овочам, а й квітам важливо мати гарних сусідів, зокрема трояндам, щоб вони довго та гарно цвіли - які рослини не варто висаджувати поруч?

40 г на 10 л і врожай у вас в кишені: підгодуйте цим часник – врожаю буде, хоч продавай

Часник потребує підживлення в три етапи, і на всіх етапах його росту воно різне - як правильно його підгодовувати і що потрібно знати про догляд цієї культури?