Якщо ви хочете отримати здорові та міцні рослини для майбутнього врожаю, не варто зволікати, й слід висадити їх до кінця лютого. Ось кілька овочів, які потрібно висаджувати на розсаду саме до кінця цього місяця, й не днем пізніше.
Першим на черзі є перець. Для його вирощування розсада потребує достатньо часу для розвитку. Тому його висаджують вже на початку року. Перці дуже чутливі до холоду, садити їх слід в теплій кімнаті, де температура становить 20-25 градусів. Важливо пам’ятати, що перець любить світло, тому йому необхідно забезпечити достатньо сонячного світла, або зробити йому додаткове штучне освітлення в осінньо-зимовий період.
Наступний овоч, який потребує висадки до кінця лютого, є томати. Для багатьох сортів помідорів оптимальний час для посіву насіння є саме лютий. Томати також потребують тепла та світла для нормального росту. Якщо ви плануєте вирощувати ранньостиглі сорти, цей період для них ідеальний (лютий місяць). Також варто не забувати про правильне загартовування розсади перед висадкою у відкритий ґрунт.

Не менш важливими є баклажани. Ці рослини мають тривалий період вегетації, тому розсаду баклажанів необхідно висаджувати вже наприкінці зими. Вони, як і перець, потребують тепла та світла для повноцінного розвитку. Розсаду баклажанів не можна висаджувати на сонці одразу, тому їй потрібен деякий час для адаптації.
Крім того, не можна забувати про кабачки та гарбузи. Ці рослини швидко ростуть і розвиваються, тому їх також можна висаджувати в середині або кінці лютого для отримання раннього врожаю. Вони не такі вимогливі до температури, але також потребують хорошого освітлення.
Дуже популярними є різні сорти капусти. Особливо ранні сорти капусти, такі як білокачанна та цвітна, потребують висадки на розсаду в лютому, щоб встигнути отримати гарний урожай до кінця літа. Також можна вирощувати пекінську капусту, яка має коротший період вегетації.
Не варто забувати і про редис. Його насіння висівають на розсаду в кінці лютого, адже редис — один із найбільш швидкорослих овочів, і вже за кілька тижнів після посіву можна отримати перші сходи. Однак редис добре росте тільки при достатньому освітленні та помірній температурі.
Салати також можна висаджувати в лютому, оскільки вони не потребують багато часу для розвитку. Ранньостиглі сорти салату можуть бути висаджені на розсаду, щоб отримати свіжі зелені листочки вже в перші весняні місяці.
Не забувайте і про цибулю “на перо”. Хоча ця рослина не дуже примхлива, для її раннього збору потрібно посадити її насіння вже в лютому. Вона швидко зростає, тож вже через кілька місяців ви зможете отримати свіжу зелень.