Лютий 2025 року — ідеальний час для того, аби планувати майбутній городній сезон. Останній місяць зими відіграє важливу роль в підготовці до успішного вирощування городніх культур. Тому посів розсади в лютому допоможе ефективно розпочати посівний сезон.
Помідори
Лютневий період ідеально підходить для висадки швидкорослих сортів томату, які потребують додаткового освітлення. Насіння проростає приблизно через 7-10 днів.
Через кілька тижнів розсаду можна буде пересадити у відкритий ґрунт.

В лютому під час посіву насіння томатів їх заглиблюють не більш ніж на 1 см. Зовнішня температура повинна становити + 25 градусів і більше.
Огірки

Висіваючи розсаду огірків — варто врахувати оптимальні умови для їхнього зростання. Температура ґрунту, в яких вони будуть рости — повинна становити не нижче +15 градусів. Вологість повітря на рівні 20 одиниць або вище. В таких умовах молода рослина буде проростати набагато краще.
Ранньостиглі сорти огірків можна вирощувати у відкритому ґрунті, якщо вони демонструють стійкість до низьких температур. Перед посівом насіння огірків потрібно проростити. Особливо, якщо є сумніви щодо якості посівного матеріалу. Завдяки цьому етапу можна оцінити інтенсивність проростання.
Після замочування пророщене насіння загортають в тканину та кладуть до ємності із теплою водою і залишають в добре прогрітій кімнаті протягом доби при температурі повітря +25 градусів.
Кабачки

Кабачки — культура невибаглива. Щоб забезпечити ранній врожай — їх насіння висаджують на розсаду десь з середини лютого. Насіння заглиблюють в ґрунт на глибину приблизно на 4 см. Бажано, щоб контейнер із насінням знаходився в теплому місці. Це забезпечить умови для проростання та зміцнення молодих ростків.
Перець
Перець висівають в окремі стаканчики, вкладаючи по 2 насінини в кожен. Потім ґрунт в них зволожують та встановлюють ємності в мініатюрний парник. Коли сходи проростуть — слабший паросток зрізають поряд із поверхнею ґрунту. Це дозволить отримати одну міцну рослину. Щоб розсада перців була здоровою та активно росла — їй забезпечують додаткове освітлення. Для цього встановлюють світлодіодний світильник або фітолампу.
Білокачанна капуста
Білокачанна капуста ранніх сортів частіше за все вирощують шляхом розсади. Насіння сіють в лютому, розподіляючи його в спеціальні контейнери. При цьому процедуру пікірування для сіянців не проводять. Через 30 днів після появи перших сходів розсаду капусти пересаджують на грядки. Тут важливо забезпечити легкий захист від імовірних заморозків.

Білокачанна капуста — холодостійка та може витримувати невеликі мінусові температури під простим укриттям. В українських регіонах, де протягом березня і квітня імовірні заморозки — насіння білокачанної капусти висівають наприкінці лютого. Дачники з інших регіонів країни розпочинають її посів з середини місяця.