Органічне добриво, яке виходить внаслідок розкладання різних матеріалів у компостній ямі, вже давно широко застосовується у господарстві не лише в Україні, а й у всьому світі. Вже є безліч способів створення компосту, де по пунктах розписано які органічні відходи з кухні та ділянки можна закладати на перероблювання. Однак зараз йтиметься про матеріали, які категорично не можна класти в контейнер чи яму з компостом.

Йтиметься про деякі харчові відходи, які створюють запах і залучають шкідників, а також про продукти, які можуть сповільнити процес розкладання і навіть нашкодити рослинам під час підживлення. Як з’ясувалося, 90% садівників-новачків навіть про це не здогадуються.
Що категорично не можна додавати до компосту?
Експерти називають такі продукти, як м’ясні обрізки та всі рибні відходи. При гниттю вони виділяють огидний смердючий запах, який стає принадою для гризунів, мух та інших шкідників.
Молочні продукти, жири та олії не слід закладати в компост з цієї ж причини.
Рослини або деревина, оброблені пестицидами або консервантами, так само будуть небажані в компості. Залишки хімікатів, які використовують для знищення комах та боротьби з хворобами, можуть ненавмисно знищити корисні організми, які беруть безпосередню участь у перероблюванні компосту.

Більшість необроблених садових відходів є чудовим доповненням у компості. Однак є винятки. Наприклад, листя, гілки, коріння та шкаралупа волоського горіха.
Також в компост не можна категорично класти бур’яни сформованим насінням, яке може прорости, деревне вугілля, собачі та котячі екскременти.