Не робіть цих помилок: що категорично не можна класти в компост – 90% про це навіть не знають

Найпростіший спосіб перетворити домашні відходи на корисне добриво для саду - це компост. Але не всі матеріали підходять для формування. Що потрібно негайно дістати із контейнера?

Органічне добриво, яке виходить внаслідок розкладання різних матеріалів у компостній ямі, вже давно широко застосовується у господарстві не лише в Україні, а й у всьому світі. Вже є безліч способів створення компосту, де по пунктах розписано які органічні відходи з кухні та ділянки можна закладати на перероблювання. Однак зараз йтиметься про матеріали, які категорично не можна класти в контейнер чи яму з компостом.

Дачники поділилися секретом ідеального компосту
Дачники поділилися секретом ідеального компосту

Йтиметься про деякі харчові відходи, які створюють запах і залучають шкідників, а також про продукти, які можуть сповільнити процес розкладання і навіть нашкодити рослинам під час підживлення. Як з’ясувалося, 90% садівників-новачків навіть про це не здогадуються.

Що категорично не можна додавати до компосту?

Експерти називають такі продукти, як м’ясні обрізки та всі рибні відходи. При гниттю вони виділяють огидний смердючий запах, який стає принадою для гризунів, мух та інших шкідників.

Молочні продукти, жири та олії не слід закладати в компост з цієї ж причини.

Рослини або деревина, оброблені пестицидами або консервантами, так само будуть небажані в компості. Залишки хімікатів, які використовують для знищення комах та боротьби з хворобами, можуть ненавмисно знищити корисні організми, які беруть безпосередню участь у перероблюванні компосту.

Городники озвучили рецепт ідеального компосту
Городники озвучили рецепт ідеального компосту

Більшість необроблених садових відходів є чудовим доповненням у компості. Однак є винятки. Наприклад, листя, гілки, коріння та шкаралупа волоського горіха.

Також в компост не можна категорично класти бур’яни сформованим насінням, яке може прорости, деревне вугілля, собачі та котячі екскременти.

Схожі статті

Капусті цей бур’ян потрібен як повітря: посадили 3 штуки біля грядки — жодного шкідника

Білокачанна капуста — ласий шматочок для багатьох шкідників, і часом ніякі препарати не допомагають у відлякуванні комах та молюсків. Тоді можна посадити бур'ян.

Встигніть посадити у березні: з цим насінням цвітної капусти вже в липні буде урожай – 3 сорти

Якщо хочете мати розкішний врожай цвітної капусти вже в липні цього року, зверніть свою увагу на сорти, які ми рекомендуємо в нашому матеріалі.

Борошниста роса на огірках та кабачках? Цей 1 простий спосіб врятує ваш врожай на раз-два

Борошниста роса є частим гостем на городі, а саме на овочах, яку прибрати не так вже легко, але існує один ефективний метод, який радять спробувати всі дачники - рекомендуємо і вам.

Коли з’явилися рожеві піки: півонії цвістимуть пишно і довго, якщо дати цю підживку

Півонія квітка наскільки розкішна, настільки і примхлива. Не догодити їй неймовірно легко, але якщо знати правильні добрива, все буде набагато простіше.

3 секретні прийоми, щоб лілії цвіли пишно та довго: сусіди очей не відведуть від цієї краси

Лілія вражає своєю красою і є невибагливою у догляді, тому ідеально підходить для вирощування в саду - що потрібно знати про цю квітку і що зробити, щоб вона пишно цвіла?

1 ложка – і ягоди розміром з кулак: смородина каже мені “дякую” – найкраще весняне підживлення

Сода може бути корисною не лише на кухні, дачники вже давно випробували цей продукт в себе на ділянці - як за допомогою цього інгредієнту підживити смородину?