Разом із томатами та огірками, кабачки є однією з найулюбленіших культур, які вирощують городники у всіх регіонах України. У вирощуванні кабачки невибагливі. Однак іноді, як і багато овочевих культур, вони піддаються нападкам різних шкідників і схильні до захворювань. Найпоширеніше, коли зав’язі кабачків починають гнити. Чому так відбувається і що можна з цим зробити, читайте далі в матеріалі.

Експерти визначили кілька причин гниття зав’язей кабачків
- Вибір місця для посадки, а також небажане сусідство з іншими овочевими культурами. Відомо, що кабачки не терплять своїх “родичів” – гарбуз та огірки, а також сидіння на одному місці. Це може сприяти накопиченню у ґрунті патогенів та шкідників, які і призводять до гниття молодих зав’язей.
- Погодні умови та . Надмірна вологість або посуха також може спричинити гниття. Щоб зав’язі добре розвивалися, кабачкам необхідно забезпечити помірну вологість, без застою води та достатню кількість сонячного світла.
- Недолік поживних речовин у ґрунті. Це може спровокувати кабачки почати позбавлятися нових зав’язей, щоб забезпечити зростання плодів, адже вони відчуває нестачу корисних мінералів з ґрунту.
- Захворювання та шкідники. Борошниста роса або фузаріоз, а також шкідники можуть серйозно пошкодити зав’язі та плоди.
- Недотримання дистанції. Маленька відстань між рослинами помітно ускладнює циркуляцію повітря.
Що робити, якщо процес гноєння зав’язей уже розпочався?
Діяти потрібно швидко – в першу чергу видаліть пошкоджені зав’язі, щоб запобігти поширенню гниття на решту плодів, а потім обробіть кущ засобами для боротьби з грибковими захворюваннями.