Щоб розсада не тягнулася і не була слабкою, важливо з самого початку забезпечити їй правильні умови для росту. Після того, як з’являться перші сходи (перші паростки рослин), потрібно виконати дві дуже важливі речі. Про ці умови дуже часто говорять городники, які займаються тим уже більше понад 20 років. Якщо не робити цього, рослини будуть витягнутими, слабкими й вони не розвиватимуться належним чином.
Перший важливий крок — це контроль за світлом. Як тільки розсада проросте, потрібно негайно перевірити, чи достатньо їй світла. Ідеально, якщо освітлення буде постійним і штучним, і світло не вимикатиметься до тих пір, поки всі паростки не з’являться на поверхні контейнера. Це може зайняти близько двох діб, тому варто подбати про те, щоб світло не відключалося під час цього процесу. Якщо розсада не отримуватиме достатньо світла, вона почне тягнутися до нього й буде тією самою “витягнутою”. Ще раз: тільки побачили, що з’явилися перші ростки в контейнері — одразу зробіть постійне світло й не вимикайте його, поки не зійдуть всі інші паростки. Це мега-лайфхак.

Другий крок — це зниження температури після того, як з’явилися сходи. Спочатку розсада повинна перебувати при температурі близько 25 градусів, але після того, як все насіння проросте, температуру потрібно знижувати. Для перців оптимальна температура після появи сходів становить 20 градусів тепла, а для томатів її можна знизити навіть до 18 градусів. Це дозволить рослинам розвиватися правильно, не витягуючись і не ставши слабкими.
Садівники дуже часто припускаються помилок, саме тоді, коли не виконують ці дві важливі умови. А потім дивуються, чому в них довга, тонка і дуже слабка розсада (паростки розсади). Завжди потрібно пам’ятати про належне освітлення та температуру. Дотримуючись цих умов рослини будуть здоровими, міцними і готовими до пересадки в ґрунт. Тому ці прості, але важливі правила дозволять досягти відмінних результатів у вирощуванні здорової та сильнорозвиненої розсади.