Чому розсаду не бажано ставити й вирощувати на підвіконнях: цьому є 1 ключова причина

Досвідчені садівники розвіяли міф, що розсаду можна й потрібно вирощувати на підвіконнях. Насправді, це не так. Експерти пояснили, що може статися з цими рослинами.

Дуже часто садівники-новачки вирощують розсаду прямо на підвіконнях. Ставлять туди контейнери вже з посіяним насінням і вважають, що це найкраще та найбільш вдале місце для рослин у будинку та в квартирі. Утім, є кілька причин того, чому це абсолютно не вдале місце для вирощування розсади.

Насамперед, підвіконня не забезпечує розсаду достатньою кількістю світла. Це міф, коли садівники вважають, що саме на підвіконні та біля вікна достатня кількість світла саме для вирощування розсади. Світло, що потрапляє в дім через вікно, не завжди є стабільним і достатнім. Якщо вікно знаходиться з північного боку або в кімнаті, де мало сонця, рослини можуть отримувати світло всього лише кілька годин на день. Через це рослини можуть стати витягнутими та слабкими, адже почнуть тягнутися (витягуватися) до світла. Слід враховувати й те, що світло на підвіконнях часто буває розсіяним.

Городники пояснили, чому не слід вирощувати розсаду на підвіконнях
Городники пояснили, чому не слід вирощувати розсаду на підвіконнях

Не варто ставити розсаду на підвіконня ще й тому, що температура на них може бути надто нестабільною. Зимовий холод з вікон або різкі коливання температури між днем і ніччю негативно впливають на розвиток розсади. Вночі температура може опускатися й це викликатиме стрес у рослин і сповільнюватиме їх ріст. А вдень, коли батареї працюють на повну потужність, підвіконня можуть нагріватися, що також створюватиме температурні коливання, на які розсада не завжди може реагувати адекватно.

Третя проблема полягає в недостатньому просторі. На підвіконні, як правило, обмежене місце, і це може вплинути на кількість контейнерів, які ви можете поставити. Розсада в таких умовах може бути затиснута, а це призводить до того, що рослини не отримують достатньо повітря і поживних речовин для нормального росту. Це часто стає причиною появи різних хвороб і слабкості рослин. Насамперед, “чорної ніжки”.

Взагалі, для вирощування розсади краще обирати спеціальні місця з хорошим освітленням, стабільною температурою та достатньо просторими умовами. Світло створювати штучне — використовувати лампи потужністю 15 Вт, а саму розсаду ставити у стелажі. Там же, розсаді й буде набагато тепліше, ніж на підвіконні. Лише такі умови сприятимуть вдалому вирощуванню рослин (розсади).

Схожі статті

Як виростити щільні качани капусти: 7 кроків від вибору насіння до збору рекордного врожаю

Капуста не вимагає особливого догляду, але щоб отримати міцні та здорові качани, які добре зберігатимуться довгий час, знадобиться небагато зусиль. Усього 7 простих правил.

Ставити чи не ставити кімнатні рослини на вулицю влітку? 3 причини назавжди забути про цю ідею

Багато хто з нас полюбляє повиносити влітку домашні квіти на вулицю. Так вони не збирають пил вдома, а також стають доповненням для ландшафтного дизайну. Але чи можна це робити?

Чи потрібно саджати плодові дерева парами? 2 – нещаслива цифра для ось цих культур

Вважається, що плодові дерева варто саджати парами і бажано вони мають бути різних сортів для кращого запилення. Але насправді все зовсім не так.

Городні справи: 3 міфа про користь “бабусиних рецептів” – можуть серйозно нашкодити врожаю

Агрономи зі стажем радять, що перш ніж застосувати якийсь із "бабусиних рецептів" на городі, добре зважте всі "за" та "проти", а лише потім приймайте рішення.

Чому варто протирати сковороду оцтом? 2 неочікуваних ефекти, про які має знати кожен

Досвідченим господиням та господарям завжди доводиться прибирати набагато менше, адже вони знають секрети ефективної роботи на кухні та в будь-якому іншому приміщенні.

5 сортів на ваш смак! Мʼяту вирощую вже 7 років – сушу на чай постійно. Посадіть і ви

Мʼята вирощується майже у кожному саду, адже багато дачників люблять смакувати чаєм з неї та ця рослина дуже проста у процесі вирощування - які 5 сортів є найкращими для посадки?