Немає такого українського садівника та городника, який би з чогось меншого, не хотів отримати чогось більшого. Отож, всі шукають способи того, як можна збільшити свій урожай (зробити так, щоб рослини плодоносили більше і при цьому залишалися міцними). Оскільки одним із найпопулярніших овочів для вирощування в Україні є картопля, журналісти й зацікавилися питанням того, чим таким можна поливати розсаду, щоб кількість отриманого урожаю в майбутньому зросла вдвічі.
Вирощуючи картоплю з самого насіння для розсади, можна скористатися одним ефективним методом. Він полягає у замочуванні насіння перед посадкою в спеціальному розчині. Це вже сприятиме розвитку кореневої системи рослин та підвищення їх стійкості до хвороб. Придбати такі стимулятори росту насіння можна в будь-якому садовому магазині. Але, поливати з часом можна й саму розсаду, такими ж засобами, що сприятимуть кращому росту й розвитку рослин.

Ще можна самостійно приготувати вдома розчин для замочування розсади. Досвідчені городники роблять його з води, мідного купоросу, йоду та цукру. Першим кроком є підготовка води. Для цього візьміть 10 літрів теплої води (не гарячої, не холодної, а саме теплої). Зробити так слід для того, щоб розчинення всіх інгредієнтів відбулося рівномірно. У воду потрібно додати одну столову ложку мідного купоросу, що допоможе рослинам боротися з грибковими хворобами. Після цього додайте одну столову ложку цукру (він необхідний для активізації обміну речовин у рослинах). Можливо у це важко повірити, але саме цукор чудово дозволяє рослинам швидше розвиватися.
Останнім інгредієнтом, який додається в розчин, є йод, якого потрібно всього лише одна крапля. Йод у невеликій кількості стимулює ріст рослин та покращує їх імунітет. Всі ці компоненти потрібно ретельно перемішати до однорідної консистенції. У цьому розчині потрібно замочувати розсаду картоплі перед посадкою. Після замочування можна висаджувати розсаду картоплі в підготовлені грядки. Використовуючи такий розчин, ви допоможете картоплі швидше адаптуватися до ґрунту і підвищите її стійкість до погодних умов. У результаті, це допоможе вам зібрати вдвічі більший урожай.