Вирощуємо по 12 баклажанів на кущі: як забути про колорадського жука і павутинного кліща

Якщо на городі завівся колорадський жук, то варто подумати не тільки про картоплю, але і про свої баклажани, адже шкідники обожнюють ними ласувати.

Якщо врожай картоплі жук знищує поступово, то баклажани гинуть майже одразу. Саме тому необхідно відповідально поставитися до питання захисту своїх кущів. Адже безумовно хочеться виростити великий врожай, і збирати з кущика по 12-15 плодів.

У нашому матеріалі ми розповімо, що можна зробити, щоб захистити їх не тільки від колорадського жука, але і павутинного кліща, який також може нанести чималу шкоду рослинам.

Експерт розповів, чим обробити кущі баклажанів

Агрономи назвали секрети вирощування міцної розсади баклажанів
Експерт розповів, чим обробити кущі баклажанів

Перш за все необхідно виростити міцну розсаду. Здорова рослина набагато краще справляється зі стресом, а також може вистояти перед нападом комах.

Для цього необхідно сіяти насіння у стерильну землю. Парничок регулярно провітрювати для того, щоб розсада загартовувалася, і за необхідністю обробити її фунгіцидом.

Варто відмітити, що ви можете впоратися навіть без хімії. Для цього доведеться зробити розчин власними руками, але воно того варте.

Можна спробувати зробити мильний розчин. Він прекрасно справляється не тільки з колорадським жуком, але і з мурахами та попелицею. Для отримання цього розчину розведіть рідке мило у воді (близько 1 чайної ложки на 1 літр води) і обприскуйте рослини цим розчином.

Також ефективно допомагає часникова настоянка. Для отримання даного засобу вам необхідно подрібнити кілька зубчиків часнику, залити водою і дати настоятися кілька годин. Потім проціджуємо і обприскуємо рослини.

Зверніть свою увагу також на місце висадки баклажанів. Якщо буде сильне сонце, доведеться їх накрити спеціальним матеріалом, так як даний овоч не переносить пряме сонячне проміння влітку, отримує опіки, і в результаті гниє та починає хворіти.

Баклажани також необхідно підрізати, і за необхідністю ставити їм опору. Адже під час сильних дощів та вітру кущі можуть зламатися.

Схожі статті

Мармеладний сорт полуниці, що дозріває вже у червні та липні: саджанці, що варто придбати зараз

Полуниця цього сорту є надійною інвестицією в урожайність, якість та радість від вирощування однієї з найсмачніших ягід. Вона здатна приносити плоди двічі за один сезон.

Магнолії ростимуть в кожному городі та саду: сорт, що цвіте двічі за сезон і добре приживається

Цей сорт підкорить ваше серце й зробить ваш сад унікальним. Вражаючі квіти магнолії, яскравий аромат і витривалість створять ідеальні умови для справжньої гармонії та краси.

Кожна крапля на рахунку: чим поливати троянди для пишного і безперервного цвітіння

Троянди відрізняються особливою вдячністю, коли мова йде про весняні підкормки. Достатньо декількох підживлень, і ваші кущі цвітуть безперервно.

Всі дачники в захваті від них: 3 сорти огірків та 2 сорти помідорів, які дають найкращий урожай

Серед величезного асортименту огірків та помідорів буває важко обрати щось конкретне. Але й експериментувати з невідомими сортами не хочеться. То чому б не обрати ті, що вже перевірені городниками?

Зарано? Ні, вчасно: пересадка півонії навесні – 3 речі, які необхідно обовʼязково знати

Якщо необхідно пересаджувати півонії, то садівники в один голос скажуть, що це робиться восени. Але якщо взялися навесні, то що робити? Відповіді в нашому матеріалі.

Розміром з виноград та солодша, ніж мед: 2 підживки, які збільшують врожай малини втричі

Після такого підживлення ягоди ростуть настільки рясно, що тільки встигай збирати, їсти та консервувати. Це добриво готується за лічені хвилини, не коштує ні копійки, а його ефективність вражає.