Вирощуємо по 12 баклажанів на кущі: як забути про колорадського жука і павутинного кліща

Якщо на городі завівся колорадський жук, то варто подумати не тільки про картоплю, але і про свої баклажани, адже шкідники обожнюють ними ласувати.

Якщо врожай картоплі жук знищує поступово, то баклажани гинуть майже одразу. Саме тому необхідно відповідально поставитися до питання захисту своїх кущів. Адже безумовно хочеться виростити великий врожай, і збирати з кущика по 12-15 плодів.

У нашому матеріалі ми розповімо, що можна зробити, щоб захистити їх не тільки від колорадського жука, але і павутинного кліща, який також може нанести чималу шкоду рослинам.

Експерт розповів, чим обробити кущі баклажанів

Агрономи назвали секрети вирощування міцної розсади баклажанів
Експерт розповів, чим обробити кущі баклажанів

Перш за все необхідно виростити міцну розсаду. Здорова рослина набагато краще справляється зі стресом, а також може вистояти перед нападом комах.

Для цього необхідно сіяти насіння у стерильну землю. Парничок регулярно провітрювати для того, щоб розсада загартовувалася, і за необхідністю обробити її фунгіцидом.

Варто відмітити, що ви можете впоратися навіть без хімії. Для цього доведеться зробити розчин власними руками, але воно того варте.

Можна спробувати зробити мильний розчин. Він прекрасно справляється не тільки з колорадським жуком, але і з мурахами та попелицею. Для отримання цього розчину розведіть рідке мило у воді (близько 1 чайної ложки на 1 літр води) і обприскуйте рослини цим розчином.

Також ефективно допомагає часникова настоянка. Для отримання даного засобу вам необхідно подрібнити кілька зубчиків часнику, залити водою і дати настоятися кілька годин. Потім проціджуємо і обприскуємо рослини.

Зверніть свою увагу також на місце висадки баклажанів. Якщо буде сильне сонце, доведеться їх накрити спеціальним матеріалом, так як даний овоч не переносить пряме сонячне проміння влітку, отримує опіки, і в результаті гниє та починає хворіти.

Баклажани також необхідно підрізати, і за необхідністю ставити їм опору. Адже під час сильних дощів та вітру кущі можуть зламатися.

Схожі статті

Розводимо 2 г у воді – і розсада товщиною з очерет: виростає не листя, а зелений оксамит

Якщо ви спробуєте цей метод підживлення розсади, то у вас виростуть справжні красені, з неймовірним листям та міцними стовбурами. Як це зробити вдома?

Вона стане окрасою саду, а тюльпани та чорнобривці у прольоті: чим замінити петунію

Нелегко знайти заміну багаторічникам, до невибагливості яких ми так звикли. Але є прекрасна альтернатива, повз якої не варто проходити повз.

Не часник, а справжнісінький гігант: запам’ятайте ці 3 підживки – росте як на дріжджах

Часник ніколи не буває основою для приготування страв, але часто стає тим самим важливим елементом, без якого нічого не вийде. Тому ми так мріємо виростити крупні головки.

Що робити, якщо розсада стала блідою: 3 поради, які повернуть сходам здоровий яскравий вигляд

Якщо розсада на грядках стала блідою – це недобрий симптом. На нього варто відреагувати вчасно, щоб зберегти рослину і дочекатись врожаю. Розповідаємо, які існують способи поліпшити ситуацію.

“Пшикаю” 1 засіб і слимаки “дають дьору” з ділянки: одвічна проблема вирішується раз і назавжди

Слимаки здаються дуже настирливими, але насправді є маса способів, назавжди попрощатися з ними і більше не бачити їх на своїй ділянці. Розповідаємо, як це зробити.

Які сидерати можна сіяти протягом усього сезону 2025: настав час починати – вибирайте найкращі

Сидерати – популярне зелене добриво, яке допомагає підвищити родючість ґрунту. В товщу землі занурюють зелену масу рослин, які під час розвитку насичують землю органічними речовинами.