Ці 2 продукти і МЕГА врожай у вас в кишені: що додати до тирси, щоб вона стала ще кориснішою

Тирса є необхідним компонентом на городі у кожного дачника - що досвідчені городники радять до неї додати, щоб вона стала в 100 разів кориснішою?

Багато городників вже давно використовують тирсу як добриво. Цей продукт є супер корисним для ґрунту, адже він сприяє збереженню вологи, поліпшує структуру землі та активізує корисні мікроорганізми.

Проте, є й недоліки, адже якщо довгий час використовувати тирсу, то це в свою чергу може призвести до зниження рівня азоту та підвищення кислотності ґрунту, в результаті, на рослинах це також відобразиться. Щоб цих проблем уникнути і зробити тирсу більш корисною на городі, можна додати деякі компоненти до неї.

Городники розповіли, що додати до тирси, щоб був гарний результат на городі
Городники розповіли, що додати до тирси, щоб був гарний результат на городі

Найбільш ефективним засобом є кальцієва селітра. Саме цей продукт коригує кислотність землі та підтримує оптимальний рівень азоту. Якщо додати кальцієву селітру при обробці тирси, то ви отримаєте вау результат, адже вона буде забезпечувати рослини необхідними речовинами.

Щоб приготувати ефективний розчин, потрібно розчинити 100 г кальцієвої селітрі в піввідрі води та додати половину чайної ложки гума у калію. Ці компоненти допомагають швидко та ефективно нейтралізувати негативні властивості тирси. Такий обсяг суміші ідеально підходить для обробки до 10 літрів тирси.

Городники розповіли, що додати до тирси, щоб був гарний результат на городі
Городники розповіли, що додати до тирси, щоб був гарний результат на городі

Сечовина також вважається ефективним засобом для тирси. Слід розчинити 200 грамів карбаміду в половині відра води, повністю змішати всі інгредієнти до однорідної маси. Потім отриману суміш теж слід додати до 10 літрів тирси.

Як тільки тирса з карбамідом буде готова, то її потрібно буде розподілити по окремих пакетах і залишити на 20 днів для витримки. Після цього суміш сміло можна використовувати для підготовки ґрунту в саду чи городі, щоб його покращити.

Схожі статті

Ці 5 речей на дачі повільно залишають вас без урожаю – перевірте свою ділянку прямо зараз

Можна зробити все правильно, але все одно не отримати бажаного врожаю. Є неочевидні причини, чому так відбувається. Розповідаємо детальніше в нашому матеріалі.

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.