Вишня розміром зі сливу: підживіть дерево цим ЧУДО-засобом і збирайте солодкі ягоди відрами

Підживлення вишні є №1 у догляді за нею, якщо ви бажаєте отримати високий та гарний врожай - яка підгодівля є ефективною? Спробуйте її вже навесні 2025.

Підживлення вишні є необхідною процедурою для дерева, і вважається, що найкращий час для цього – це осінь. Однак, якщо з певних причин вам не вдалося цього зробити в цю пору року, не слід переживати, адже можна це зробити й навесні.

Перед процедурою важливо звертати увагу на вік дерева, адже молоді саджанці не потребують додаткової підгодівлі, так як всі необхідні речовини вони отримують під час висаджування. Молоді дерева, які ще не плодоносять, вони потребують органічних добрив – компост, гній або тирса.

Садівники розсекретили, чим потрібно підживити вишню навесні
Садівники розсекретили, чим потрібно підживити вишню навесні

Для дорослих вишень, які вже дають плоди, підживлення проводиться кілька разів на рік, а старші потребують цієї процедури кожного року один раз лише. Органічні добрива надають пухкість та родючість ґрунту. Мінеральні – сприяють росту дерева та його здоровʼю.

Також садівники вдаються і до використання спеціальних добрив, серед яких аміачна селітра, сечовина, суперфосфат та калійна сіль. Ідеально підходять і ті добрива, які містять сірку, магній, кальцій – азофоска, амофоска та нітроамофоска.

Садівники розсекретили, чим потрібно підживити вишню навесні
Садівники розсекретили, чим потрібно підживити вишню навесні

Навесні підживлення вишні потрібно провести ще до розпускання бруньок. Рекомендується обробити дерево 3% бордоською рідиною, яка захистить ваші рослини від захворювань. Для цього слід приготувати простий розчин – 300 г мідного купоросу, стільки ж негашеного вапна та 10 літрів води.

До того, як вишня почне цвісти, можна підживити її сечовиною або аміачною селітрою. Деревам, яким до чотирьох років, підійде обприскування сечовиною у пропорціях 30 г на 10 л води, або коренева підгодівля аміачною селітрою – 15 г на 1 квадратний метр.

Садівники розсекретили, чим потрібно підживити вишню навесні
Садівники розсекретили, чим потрібно підживити вишню навесні

Деревам, які старші чотирьох років, дозування сечовини потрібно зменшити на 10 грамів, а аміачну селітру збільшити на 5 грамів. Спочатку слід розпушити ґрунт, потім зволожити пристовбурне коло, додати рідке добриво або ж розподілити сухі.

Коли вже вишня почне цвісти, садівники радять використовувати суміш з попелу та коровʼяку для кореневої підгодівлі. Для цього необіхідно 10 склянок попелу, вдвічі менше коров’яку і 50 л води. Деревам до семи років – одне відро даного розчину, для старших – до трьох відер.

Схожі статті

Кожна крапля на рахунку: чим поливати троянди для пишного і безперервного цвітіння

Троянди відрізняються особливою вдячністю, коли мова йде про весняні підкормки. Достатньо декількох підживлень, і ваші кущі цвітуть безперервно.

Всі дачники в захваті від них: 3 сорти огірків та 2 сорти помідорів, які дають найкращий урожай

Серед величезного асортименту огірків та помідорів буває важко обрати щось конкретне. Але й експериментувати з невідомими сортами не хочеться. То чому б не обрати ті, що вже перевірені городниками?

Зарано? Ні, вчасно: пересадка півонії навесні – 3 речі, які необхідно обовʼязково знати

Якщо необхідно пересаджувати півонії, то садівники в один голос скажуть, що це робиться восени. Але якщо взялися навесні, то що робити? Відповіді в нашому матеріалі.

Розміром з виноград та солодша, ніж мед: 2 підживки, які збільшують врожай малини втричі

Після такого підживлення ягоди ростуть настільки рясно, що тільки встигай збирати, їсти та консервувати. Це добриво готується за лічені хвилини, не коштує ні копійки, а його ефективність вражає.

Урожай броколі буде багатшим, ніж на фермах: 3 цінних поради, які гарантують успіх

Броколі — рослина не вибаглива. Але ці 3 речі справді змінюють усе. Суцвіття великі, щільні й ростуть швидко. Ці поради вже перевірені багатьма городниками та працюють безвідмовно.

Газон у бетоні: геніальне рішення, яке дозволить зробити ваше подвір’я красивим і практичним

Газон чи бетонне подвір'я? Кожен варіант має свої переваги та недоліки. То чому б не взяти найкраще від обох? Газон у бетоні — це практичне рішення, яке стає все популярнішим.