Вишня розміром зі сливу: підживіть дерево цим ЧУДО-засобом і збирайте солодкі ягоди відрами

Підживлення вишні є №1 у догляді за нею, якщо ви бажаєте отримати високий та гарний врожай - яка підгодівля є ефективною? Спробуйте її вже навесні 2025.

Підживлення вишні є необхідною процедурою для дерева, і вважається, що найкращий час для цього – це осінь. Однак, якщо з певних причин вам не вдалося цього зробити в цю пору року, не слід переживати, адже можна це зробити й навесні.

Перед процедурою важливо звертати увагу на вік дерева, адже молоді саджанці не потребують додаткової підгодівлі, так як всі необхідні речовини вони отримують під час висаджування. Молоді дерева, які ще не плодоносять, вони потребують органічних добрив – компост, гній або тирса.

Садівники розсекретили, чим потрібно підживити вишню навесні
Садівники розсекретили, чим потрібно підживити вишню навесні

Для дорослих вишень, які вже дають плоди, підживлення проводиться кілька разів на рік, а старші потребують цієї процедури кожного року один раз лише. Органічні добрива надають пухкість та родючість ґрунту. Мінеральні – сприяють росту дерева та його здоровʼю.

Також садівники вдаються і до використання спеціальних добрив, серед яких аміачна селітра, сечовина, суперфосфат та калійна сіль. Ідеально підходять і ті добрива, які містять сірку, магній, кальцій – азофоска, амофоска та нітроамофоска.

Садівники розсекретили, чим потрібно підживити вишню навесні
Садівники розсекретили, чим потрібно підживити вишню навесні

Навесні підживлення вишні потрібно провести ще до розпускання бруньок. Рекомендується обробити дерево 3% бордоською рідиною, яка захистить ваші рослини від захворювань. Для цього слід приготувати простий розчин – 300 г мідного купоросу, стільки ж негашеного вапна та 10 літрів води.

До того, як вишня почне цвісти, можна підживити її сечовиною або аміачною селітрою. Деревам, яким до чотирьох років, підійде обприскування сечовиною у пропорціях 30 г на 10 л води, або коренева підгодівля аміачною селітрою – 15 г на 1 квадратний метр.

Садівники розсекретили, чим потрібно підживити вишню навесні
Садівники розсекретили, чим потрібно підживити вишню навесні

Деревам, які старші чотирьох років, дозування сечовини потрібно зменшити на 10 грамів, а аміачну селітру збільшити на 5 грамів. Спочатку слід розпушити ґрунт, потім зволожити пристовбурне коло, додати рідке добриво або ж розподілити сухі.

Коли вже вишня почне цвісти, садівники радять використовувати суміш з попелу та коровʼяку для кореневої підгодівлі. Для цього необіхідно 10 склянок попелу, вдвічі менше коров’яку і 50 л води. Деревам до семи років – одне відро даного розчину, для старших – до трьох відер.

Схожі статті

Вишня та черешня вродять як ніколи — 3 секрети ідеального добрива: від ягід відбою не буде

Отримати розкішний врожай ягід — мрія багатьох городників. Розповідаємо в нашому матеріалі, як зібрати багато черешні і вишні. Це дуже легко і швидко.

Посадіть у саду ці 2 рослини, щоб відлякати кліщів. Цих паразитів одразу наче вітром здуває

Кліщі — небажані гості абсолютно в будь-якому саду. Але як зробити так, щоб цей паразит навіть не думав зайти на вашу ділянку? Ділимося секретом.

Орхідея зацвіте моментально! Поливаю лише цим і так – 1 дія, а цвіт як з картинки в Instagram

Кожна господиня вже давно переконалась, наскільки вибагливою є орхідея, але щоб вона довго і рясно цвіла, потрібно знайти до неї особливий підхід - як квітку правильно поливати і чому це так важливо?

Щоб вродило точно, посадіть ці рослини: якими культурами засіяти ділянку після часнику

Зібрали врожай часнику, але не знаєте, що посадити після нього? Городники розповіли, які культури є ідеальними для вирощування і збільшать врожайність вдвічі.

1 продукт, а врожаю втричі більше: щороку маю найбільше цибулі серед сусідів – ділюсь

Цибулю вирощує майже кожен дачник, адже вона легка у догляді та дає стабільний врожай, якщо надати їй правильні умови для росту - що слід додати до лунки під час посадки?

Агроном зі стажем випадково проговорився про обов’язкове правило вирощування солодкої моркви

Щоб виростити солодку, як мед моркву на власному городі, необхідно засвоїти кілька простих правил, але одне має особливе значення. Агроном зі стажем проговорився.