Декоративний чагарник цеанотус чудово доповнить собою будь-який ландшафт. Ця рослина менш відома, аніж бузок. Проте, може стати чудовою альтернативою іншим культурам. Більше про особливості цеанотусу розповідаємо далі.
Декоративний кущ цеанотус також відомий під іншою назвою – каліфорнійський бузок. Зовні він дійсно схожий на класичний бузок – але з більш якравими суцвіттями. Багаторічний чагарник стане чудовою альтернативою традиційним рослинам в садочку. В нього є ціла низка переваг, які роблять цеанотус привабливим в очах садівників. Окрім декоративного вигляду кущ характерізуєтся тривалим періодом цвітіння і невибагливістю до структури ґрунту.
Цеанотус належить до рослин родини жостерових, який налічує близько 50-60 різновидів. Більшість різновидів походить родом з Північної Америки.

Заввишки цеанотус може сягати від 0.5 до 2 метрів. Висота куща залежатиме від умов вирощування та виду чагарника. Гарний фон для насичено-синіх суцвіть на кущі утворюють листя. Вони забарвлені у тепно-зелений колір, мають дрібний розмір та глянцеву поверхню.
Густі суцвіття квітів цеанотусу наділені природою різними відтінками синього, пурпурового, блакитного, а іноді – і білого чи рожевого кольорів. Цей чагарник зацвітає в середині липня і продовжує цвісти протягом трьох місяця, до кінця вересня.
Цеанотус додасть будь-якому садочку яскравих фарб у той час, коли інші декоративні чагарники вже відцвіли.
Переваги та особливості чагарнику цеанотус

Цеанотус – кущ, який невибагливий до ґрунту. Він добре росте на будь-яких типах ґрунту і, зокрема – на глинистих. Головна умова – забезпечити рослини якісний дренаж. Адже застій вологи може негативно вплинути на розвиток чагарника. Щоб покращити дренаж – у землю на ділянці додають пісок або органічні матеріали.
Цеанотус квітне довго та пишно. Від липня і до вересня декоративний кущ радує око яскравими та насиченими фарбами. Такі характеристики роблять чарагник цінним елементом садового ландшафтного дизайну.
Каліфорнійський бузок додасть вашому саду чудових кольорів у другій половині літа. Він доволі привабливий для природних запилювачів – метеликів, бджіл та інших корисних комашок. Чагарник сприятиме біорізномаїттю у вашому саду.

Доглядати за цеанотусом не складно. Навесні для нього проводять формувальне обрізання. Перед настанням зими прикореневу область куща закривають мульчею – щоб під час морозів коренева система не замерзла.