Вже зовсім скоро почнеться новий дачний сезон і городники вирушать на свої ділянки, щоб висадити у відкритий ґрунт чи теплиці свою вирощену розсаду. Приживеться чи не приживеться? – це головне питання, яке хвилює всіх.
Які фактори при посадці та пересадці рослин впливає на подальший ріст та плодоношення?

Як стверджують фахівці, будь-яке переміщення рослини з одного місця на інше – це для нього найсильніший стрес. При переїзді з підвіконня на грядки або в теплицю змінюється абсолютно все – температурний режим, вологість повітря, освітлення, структура та кислотність ґрунту. Навіть якщо ви все зробили “за інструкцією” – правильно і грамотно, рослинам все одно знадобиться час, щоб адаптуватися до нового середовища. Це може тривати від кількох днів до кількох тижнів.
На думку експертів, тривалість “приживання” розсади залежить від зовнішніх факторів та забезпечення правильного збалансованого харчування. Як вважають фахівці, саме це є вирішальний чинник!
Нестача окремих елементів може призвести до дуже серйозних збоїв біохімічних процесів, а також зниження імунітету, що призводить до меншого опору та ураження різними шкідниками та характерними для овочевих культур хвороб. Рослини, які довго вкорінюються набагато гірше, переносять погодні “катаклізми” – посуху, підвищену вологість, перепади температур та інші стресові фактори.

Як допомогти розсаді під час пересадки перенести і помітно скоротити період адаптації?
Експерти відповідають – грамотним та повноцінним харчуванням. Це можуть бути добрива, до складу яких входять макроелементи – азот, фосфор та калій, мікроелементи – марганець, цинк, бор, мідь та молібден. Полісахариди, вільні амінокислоти та інші. Це харчування використовують у різних ситуаціях – для підживлення розсади після появи сходів, перед пересадкою в основний ґрунт і після для швидкої адаптації.