3 правила і 10 рухів: схема правильної обрізки плодових дерев у березні 2025

Вже березень на носі, тож саме час приступити до весняної обрізки плодових дерев, які в подальшому будуть вам давати величезні та солодкі плоди.

Весняна обрізка плодових дерев є необхідною, адже саме ця процедура зміцнює рослини та робить їх більш продуктивними, а в майбутньому це відображається на їхньому врожаї. Обрізка краще формує крони, надає кращої освітленості та повітря, а також дерева стають більш стійкими до захворювань.

Обрізку краще проводити на початку першого місяця весни, тоді, коли сильні морози вже пройшли, але робити це до початку активного сокоруху. Для обрізки потрібно використовувати гострі та стерильні інструменти, щоб не заразити рослини. Зрізи необхідно робити косими над брунькою, яка спрямована назовні від крони.

Садівники розсекретили схему обрізки плодових дерев навесні
Садівники розсекретили схему обрізки плодових дерев навесні

Перш за все, слід видаляти ті гілки, які конкурують між собою. Вони ростуть близько одна до одної та змагаються за ресурси, це призводить до того, що дерево стає слабким. Тож необхідно видалити слабші гілки, а залишити більш перспективні.

Важливо прибрати і деформовані гілки. Найчастіше вони є результатом травм або ж неправильно ростуть. Таких гілок слід позбутись, щоб дерева розвивались так, як треба..

Коли кілька гілок ростуть з одного вузла на стовбурі, то це часто призводить до того, що крона загущується і погіршується стан дерева, варто позбутись слабшої гілки.

Садівники розсекретили схему обрізки плодових дерев навесні
Садівники розсекретили схему обрізки плодових дерев навесні

Гілки, які відходять від стовбура під гострим кутом, мають високий ризик виникнення заломів. Завдяки видаленню таких гілок, ви зміцните структуру рослини.

“Водяні” порослі, які ростуть всередині крони, вони не дають врожаю і забирають поживні елементи.

Парость, які з’являються від основи дерева чи з кореневої системи, також негативно впливають на ріст дерева. Вони забирають поживні речовини з дерева, тож їх слід позбутись.

Садівники розсекретили схему обрізки плодових дерев навесні
Садівники розсекретили схему обрізки плодових дерев навесні

Перехрещення або тертя гілок одна об одному найчастіше призводить до пошкодження кори, як результат структура дерева стає слабшою. Варто видалити одну з перехрещених гілок

Зламані гілки є наслідком механічних пошкоджень – сильний вітер, снігопад, тож вони стають вразливими до інфекцій та шкідників, їх слід позбутись, щоб уникнути захворювань.

Садівники розсекретили схему обрізки плодових дерев навесні
Садівники розсекретили схему обрізки плодових дерев навесні

Гілки, які ростуть всередину крони, вони затіняють внутрішню частину дерева і перешкоджають нормальному доступу до світла та повітря, такі гілки слід обрізати.

Загущені гілки утворюються, коли вони ростуть занадто близько. Це обмежує доступ до світла та повітря, і підвищує ризик захворювання дерева, в результаті ви можете залишитись без врожаю.

Схожі статті

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.

З добрим урожаєм весь сезон: сорти найбільш “довгограючих” огірків – по відру за 3 дні

Сорти та гібриди огірків, які рано вступають у стадію плодоношення і дуже довго, до самих заморозків, радують городників своїм урожаєм. Вибирайте на власний смак.