Весняна обрізка плодових дерев є необхідною, адже саме ця процедура зміцнює рослини та робить їх більш продуктивними, а в майбутньому це відображається на їхньому врожаї. Обрізка краще формує крони, надає кращої освітленості та повітря, а також дерева стають більш стійкими до захворювань.
Обрізку краще проводити на початку першого місяця весни, тоді, коли сильні морози вже пройшли, але робити це до початку активного сокоруху. Для обрізки потрібно використовувати гострі та стерильні інструменти, щоб не заразити рослини. Зрізи необхідно робити косими над брунькою, яка спрямована назовні від крони.

Перш за все, слід видаляти ті гілки, які конкурують між собою. Вони ростуть близько одна до одної та змагаються за ресурси, це призводить до того, що дерево стає слабким. Тож необхідно видалити слабші гілки, а залишити більш перспективні.
Важливо прибрати і деформовані гілки. Найчастіше вони є результатом травм або ж неправильно ростуть. Таких гілок слід позбутись, щоб дерева розвивались так, як треба..
Коли кілька гілок ростуть з одного вузла на стовбурі, то це часто призводить до того, що крона загущується і погіршується стан дерева, варто позбутись слабшої гілки.

Гілки, які відходять від стовбура під гострим кутом, мають високий ризик виникнення заломів. Завдяки видаленню таких гілок, ви зміцните структуру рослини.
“Водяні” порослі, які ростуть всередині крони, вони не дають врожаю і забирають поживні елементи.
Парость, які з’являються від основи дерева чи з кореневої системи, також негативно впливають на ріст дерева. Вони забирають поживні речовини з дерева, тож їх слід позбутись.

Перехрещення або тертя гілок одна об одному найчастіше призводить до пошкодження кори, як результат структура дерева стає слабшою. Варто видалити одну з перехрещених гілок
Зламані гілки є наслідком механічних пошкоджень – сильний вітер, снігопад, тож вони стають вразливими до інфекцій та шкідників, їх слід позбутись, щоб уникнути захворювань.

Гілки, які ростуть всередину крони, вони затіняють внутрішню частину дерева і перешкоджають нормальному доступу до світла та повітря, такі гілки слід обрізати.
Загущені гілки утворюються, коли вони ростуть занадто близько. Це обмежує доступ до світла та повітря, і підвищує ризик захворювання дерева, в результаті ви можете залишитись без врожаю.