Однак реальність іноді буває дуже суворою, і замість розкішних гігантських та соковитих плодів ми отримуємо дрібні і криві. Здається, ніби абсолютно все правильно зробив, не допустив жодної помилки. Вносив добрива, знищував шкідників, слідкував, щоб не заводився бур’ян. Що ж могло піти не так?
Експерт розповів, чому помідори виростають дрібними і хворими

А вся справа в техніці поливу. Дачники здебільшого знають, що помідори — вологалюбива рослина. Воно і не дивно, адже як інакше її плоди наливаються соком.
Але є величезний нюанс, на який більшість городників просто не звертають уваги. Поливати помідори часто не можна. Чому? Якщо на поверхні грунт постійно вологий, то коріння рослини починає розвиватися також на поверхні, замість того, щоб йти в глибину. В результаті це призводить до ослаблення рослини: як її коріння і стебел, так і самих плодів.
Як можна виправити ситуацію? Поливайте нечасто, але дуже ретельно, щоб товща грунту довго залишалася вологою. Тоді помідор буде тягнутися до води, і таким чином його коріння буде розвиватися правильно. Як правило, вистачає поливу на тиждень. Якщо сонце дуже пекуче, а дощів немає, тоді через кожні 3 дні.
І також не забувайте про те, що неймовірно важлива відстань між рослинами. Якщо вони будуть посаджені занадто близько, то будуть конкурувати і за воду, і за мікроелементи. Це не призведе ні до чого хорошого.
Як правило 70 сантиметрів достатньо для того, щоб кущі були хорошими сусідами, а не конкурентами. Але якщо ви живете в південних регіонах цю відстань можна сміливо скорочувати до п’ятидесяти, так як помідори будуть захищати одне одного, і відповідно волога буде випаровуватися менше. І не забувайте, що купляти необхідно рослини кліматично адаптовані до вашого регіону. З розсади з заходу України може нічого не вийти на півдні.