В Україні вирощування всіх видів капусти відбувається переважно розсадним способом. Звичайно є і ранні сорти, які можна одразу висадити в ґрунт, але вони мають один вагомий “мінус” – короткий термін зберігання. Якщо ви хочете отримати хороший урожай смачної капусти, яка підійде не тільки для переробки, але й використовуватиметься в приготуванні багатьох страв протягом тривалого часу, то ці правила вирощування здорової та сильної розсади вам знадобляться.

№1 Підготовка насіння
Насправді у підготовці насіння капусти немає жодних секретних рецептів – це звичайні етапи, які застосовують для більшості овочевих культур: відбраковування за формою чи розміром, знезараження фунгіцидними препаратами, замочування на 12-16 годин у воді чи розчинах стимуляторів.
№2 Підготовка ґрунту
Якісний ґрунт для розсади – це одна з найважливіших складових міцних та здорових паростків. Він обов’язково має бути пухким, поживним та продезінфікованим. Як компоненти зазвичай використовують суміші з городньої землі, піску і компосту.

№3 Посів насіння
Як тільки насіння та ґрунт будуть підготовлені, можна приступати до висадження розсади капусти. Субстрат розкладають по окремих горщиках, касетах або загальних контейнерах, розрівнюють і поливають, щоб він сів. Потім, залежно від тари, роблять окремі лунки або борозенки глибиною близько 1 см. Насіння висаджують на відстані 5 см один від одного.
№4 Умови вирощування розсади капусти
Після посіву розсади її ставлять в помірно тепле місце і стежать, щоб грунт залишався вологим. Капусті потрібні хороше тривале освітлення та прохолодна температура. При недотриманні однієї з умов сіянці починають витягуватися, а листя будуть дрібними. Найкраще поставити контейнери подалі від батарей, у прохолодне місце і висвітлювати їх фітолампами.

№5 Підживлення розсади
Вперше розсаду капусти підгодовують у фазі появи 2-3 справжніх листків. Для цього ідеально підходить комплексне водорозчинне добриво. Друге (і заключне) підживлення можна провести або через 10-15 після першого, або за 3-4 дні до висадки у відкритий ґрунт. Але до цього розсаду необхідно “загартувати”, зменшивши температуру.