Розсада піде в ріст у 2 рази швидше: підживіть її ось цим і результат вам сподобається

Ефективне підживлення розсади – найкраща запорука гарного врожаю. Яке копійчане добриво з аптеки допоможе вдвічі пришвидшити ріст розсади - розповідає "Сенсація".

Березень – активний місяць для проведення садово-городніх робіт. Цей період сприятливий для посадки розсади. Щоб вона росла швидко та набула міцності – їй обов’язково потрібно якісне підживлення.

Досвідчені городники кажуть, що одним із найкращих добрив для будь-якої розсади буде йод. Копійчаний аптечний засіб наситить молоді розсади на грядці поживними речовинами. Він оптимізує азотний цикл, активізує розвиток кореневої системи та зростання рослин. Також він підвищить імунітет молодих рослин і захистить їх від різноманітних небезпечних захворювань.

Водночас потрібно пам’ятати про те, що цей засіб потрібно вносити під розсаду правильно, щоб не нашкодити рослині. Підживлення з йоду додають не більше, ніж 1 раз до висадки розсади у відкритий ґрунт.

Молоді сіянці розсади підживлюють до початку пікірування. Для приготування поживного розчину 1 краплю йоду розчиняють в 0.5 літрах води. Потім ним поливають розсаду, використовуючи для цього піпетку, чайну ложку або клізму.

Копійчаний засіб для підживлення розсади
Копійчаний засіб для підживлення розсади

 

Щоб підживити розсаду після пікірування – 1 краплю йоду розчиняють в 1 літрі води. Поливають рослини під корінь, по 2 чайні ложки на одну рослину.

Окрім йоду існує безліч інших народних засобів для прискорення росту розсади і коштують вони зовсім небагато. Наприклад, з великою користю можна використати відходи з бананів та яєць. Шкаралупу одного яйця заливають 1 літром води. На кілька днів цей розчин залишають настоюватись. За цей період настій стане каламутним та матиме специфічний запах. Перед поливом його розводять водою в співвідношенні 1:3.

Копійчаний засіб з аптеки для підживлення розсади
Копійчаний засіб з аптеки для підживлення розсади

Щодо бананової шкірки, то її також настоюють кілька днів в 1 літрі води. Після цього розводити засіб не потрібно. Достатньо буде процідити та можна одразу поливати.

Схожі статті

Яблуні будуть ломитися від кількості плодів: садівник зі стажем розкрив 4 секрети врожайності

Щоб яблуня давала розкішний врожай, необхідно оточити її любов'ю та увагою. В нашому матеріалі розповідаємо, як отримати великі та соковиті плоди, які не будуть падати з гілок раніше, ніж треба.

Чим підживити півонії, щоб цвіли як у казці: секрет із зошита моєї бабусі – не здогадаєтеся

Півонії не пробачають неправильних кроків по відношенню до себе, і можуть залишити вас без пишного цвітіння на цілий сезон. Тому підживлювати їх треба правильно.

Ці 5 дерев ні в якому разі не можна чіпати навесні: дачники припускаються фатальної помилки

Здається, немає нічого такого в тому, аби обрізати свої дерева навесні. Однак є 5 представників фруктових культур, які не терплять весняної обрізки.

Чому зола стає все більш популярною серед садівників? 3 ефективні прийоми з її використанням

Не завжди варто звертатися до садових магазинів, аби придбати необхідні засоби для городу. Інколи найкращий вибір знаходиться прямо у нас під носом.

Що важливо для лохини навесні, щоб були крупні та солодкі ягоди: це слід зробити вже у березні

Весняна обрізка лохини впливає на весь подальший урожай. А тому, своєчасна та правильно виконана обрізка забезпечить рясне плодоносіння, солодкі ягоди та здорові кущі!

Сприятливі дні для посадки цибулі в 2025 році: оберіть свою ідеальну дату для великого врожаю

Якість врожаю цибулі залежить від багатьох факторів. Мають значення і терміни посадки культури навесні. "Сенсація» назве сприятливі дати навесні 2025 року, коли можна саджати цибулю в ґрунт.