Березень – активний місяць для проведення садово-городніх робіт. Цей період сприятливий для посадки розсади. Щоб вона росла швидко та набула міцності – їй обов’язково потрібно якісне підживлення.
Досвідчені городники кажуть, що одним із найкращих добрив для будь-якої розсади буде йод. Копійчаний аптечний засіб наситить молоді розсади на грядці поживними речовинами. Він оптимізує азотний цикл, активізує розвиток кореневої системи та зростання рослин. Також він підвищить імунітет молодих рослин і захистить їх від різноманітних небезпечних захворювань.
Водночас потрібно пам’ятати про те, що цей засіб потрібно вносити під розсаду правильно, щоб не нашкодити рослині. Підживлення з йоду додають не більше, ніж 1 раз до висадки розсади у відкритий ґрунт.
Молоді сіянці розсади підживлюють до початку пікірування. Для приготування поживного розчину 1 краплю йоду розчиняють в 0.5 літрах води. Потім ним поливають розсаду, використовуючи для цього піпетку, чайну ложку або клізму.

Щоб підживити розсаду після пікірування – 1 краплю йоду розчиняють в 1 літрі води. Поливають рослини під корінь, по 2 чайні ложки на одну рослину.
Окрім йоду існує безліч інших народних засобів для прискорення росту розсади і коштують вони зовсім небагато. Наприклад, з великою користю можна використати відходи з бананів та яєць. Шкаралупу одного яйця заливають 1 літром води. На кілька днів цей розчин залишають настоюватись. За цей період настій стане каламутним та матиме специфічний запах. Перед поливом його розводять водою в співвідношенні 1:3.

Щодо бананової шкірки, то її також настоюють кілька днів в 1 літрі води. Після цього розводити засіб не потрібно. Достатньо буде процідити та можна одразу поливати.