Перше, що потрібно зробити: як виростити міцну і здорову розсаду томатів – незалежно від сорту

Щоб виростити здоровуі та міцну розсаду томатів, необхідно обов'язково провести грамотну передпосівну підготовку, інакше великого врожаю вам не бачити.

Сьогодні вже складно уявити город без грядки з помідорами, які разом із перцями та огірками відносять до ТОП-3 найпопулярніших овочів у всьому світі. Залежно від регіону, в Україні томати вирощують двома основними способами – розсадним та посівом у відкритий ґрунт. Але якщо ви хочете гарантовано отримати високий урожай, слід звернути увагу на перший.

Як виростити міцну та здорову розсаду томатів
Як виростити міцну та здорову розсаду томатів

Насамперед необхідно вибрати правильний посадковий матеріал. Після того, як ви визначилися із сортом томатів та придбали насіння, переходимо до другого етапу, але спочатку необхідно провести дуже важливу процедуру – передпосівну підготовку матеріалу. Це необхідно для того, щоб паростки якнайшвидше проклюнулися і були міцними та здоровими.

Зазвичай це відбувається у кілька етапів:

Калібрівка

Спочатку необхідно відокремити хороше насіння від поганого. Зазвичай це роблять за допомогою сольового розчину. Потрібно 250 мл води, в якій розводять 1 ч. ложку солі. У склянку висипають насіння. Через 6-7 хвилин на поверхні повинні випливти “порожній” матеріал, який не підходить для посадки. Ті, що залишилися на дні, збирають і акуратно промивають під проточною водою.

Протруювання

Цей етап підготовки відповідає за знезараження. У склянці води розчиняють 1 г марганцівки. Все насіння збирається в марлю або невеликому шматочку бавовняної тканини і опускається на 15 хвилин. Після цього промивають звичайною водою і злегка підсушують.

Городники пояснили, чому розсада росте довгою та слабкою
Городники пояснили, чому розсада росте довгою та слабкою

Замочування

Для початку необхідно приготувати живильний розчин. Це може бути 1 ч. ложка золи, розведена в 1 л теплої води (+25 градусів). Спочатку насіння томатів, зібране в мішечку опускають на 12 годин. Потім промивають та замочують у чистій воді на 24 години.

Загартування

Після замочування, не дістаючи з мішечка тканини, насіння томатів прибирають в холодильник на полицю на 1-2 доби. Обов’язково слідкуйте, щоб насіння залишалося вологим. Ця процедура відповідає за підвищення холодостійкості. Після гарту можна розпочинати посадку.

Дачники розповіли, чому витягується розсада помідорів і що робити
Дачники розповіли, чому витягується розсада помідорів і що робити

Схожі статті

1 ложка – і ягоди розміром з кулак: смородина каже мені “дякую” – найкраще весняне підживлення

Сода може бути корисною не лише на кухні, дачники вже давно випробували цей продукт в себе на ділянці - як за допомогою цього інгредієнту підживити смородину?

Хробаки, пакуйте валізи: малина більше не ваша — 4 хитрощі від шкідників, які завжди працюють

Як уникнути появи шкідників у кущах малини? Є декілька простих хитрощів, які обовʼязково допоможуть вам розібратися з небажаними гостями на грядці.

6 помилок, які вказують на це: чому полуниця стає все дрібнішою і дрібнішою щороку

Неприємно, коли з часом полуниця родить дрібні та ще й кислі ягоди, але все залежить від догляду, який надавався рослині - 6 головних помилок, які знижують врожайність.

“Живучий” сорт картоплі – посадили і забули: кожного року він в мене на грядці – не Беллароза

Досвідчені городники вже давно перепробували майже всі сорти картоплі для посадки, тож визначили найкращий - цей дає високу врожайність і смачні плоди. Розповідаємо.

Редиска як з ринку: 4 простих прийоми, які зроблять її соковитою та повністю полишать гіркоти

Редиска – популярний весняний коренеплід, який н смак аж ніяк не повинен бути гірким. Але в багатьох дачників вони виростають саме такими. Щоб такого не сталося – потрібно дотримуватись 3-х прийомів.

Попелиці носа не покажуть, і набридлі чорнобривці не потрібні: саджаємо по всьому городу це

Посадивши цю квітку на своїй ділянці, ви можете забути про наявність попелиць раз, і назавжди! Ця рослина не потребує особливо догляду, її слід просто не забувати поливати.