Що робити з гілками після обрізки дерев? Не кваптеся бігти за сірниками: є кращий варіант

Не за горами весняна обрізка дерев, а це означає, що залишиться багато гілок, які необхідно буде утилізувати. Розповідаємо в матеріалі, як це краще зробити.

Так, велику кількість плодових дерев навесні обрізати не рекомендують. І тим не менш, також є культури, які якраз треба обрізати в березні або на початку квітня. Що вже казати про велику кількість декоративних кущів, які також проходять обробку у цей період. Тому не дивно, що залишиться багато відходів. На додачу ще й може накопичитися листя та суха трава.

Вже декілька років в Україні спалювати таке сміття — незаконно. Але велика кількість людей все одно діє за старими методами, бере в руки сірники і таким чином позбавляється від садового сміття. Ми пропонуємо зробити все абсолютно інакше. По-перше, ви не будете нічого порушувати, по-друге, це не нашкодить екології, а по-третє, ви підвищите якість власного ґрунту.

Експерт розповів, як використати гілки після обрізки дерев

Садівники розсекретили схему обрізки плодових дерев навесні
Експерт розповів, як використати гілки після обрізки дерев

Так, в мережі продаються спеціальні апарати для подрібнення гілок. Вони зовсім недорогі, зручні у використанні, і найголовніше — підходять для тих, хто хоче максимально вигідно використати матеріал, отриманий після обрізки.

Достатньо подрібнити гілки і закопати їх у землю. За рахунок того, що ви так би мовити перетерли матеріал, він буде набагато швидше перетворюватися на чорнозем. І вже через декілька років ви матимете набагато якіснішу землю, тим паче, що будете робити це кожного сезону.

Городники пояснили, які дерева можна обрізати навіть взимку
 Експерт розповів, як використати гілки після обрізки дерев

Не нехтуйте подібними порадами. Однак, якщо у вас зовсім немає часу займатися подібним, як варіант — яма. Її можна викопати десь наприкінці городу і впродовж декількох сезонів скидати туди гілки, листя та інше сміття, яке розкладається та згодом може перетворитися на ґрунт. Коли яма заповниться, просто її засипаємо, а років через 5-6 і сліду не залишиться від того, що ви робили.

Схожі статті

Що не можна садити поруч із яблунями та іншими фруктовими деревами? 3 сусіди-вороги

Якщо мрієте про розкішний фруктовий сад, необхідно назавжди запам'ятати про те, які саме культури не можна висаджувати біля дерев. Розповідаємо в нашому матеріалі.

Агрономи обрали найкращий сорт картоплі: 4 роки експериментів, і тільки цей себе виправдав

Картопля – коронна страва на багатьох українських столах. Який її сорт агрономи називають одним із найкращих і в чому його переваги – читайте в матеріалі "Сенсації".

Попелиця зникне з поля зору за 2 години: опаде на землю і довго не буде повертатися

Попелиця з'являється на городі одразу після появи найпершого листя. Свіжі пагони для даного шкідника — справжній делікатес. Що робити у такому випадку?

Поливаю полуницю розчином від маринованих огірків — отримую у 3 рази більше врожаю

Цей метод звучить дивно, але дає дивовижний результат. Простий інгредієнт, який зазвичай виливають, може в рази покращити врожайність полуниці. Розповідаємо, як саме його застосовувати.

Гортензія не з картинки, а з вашого саду: спосіб в 2 хвилини, щоб квітка зацвіла на ділянці

Для того, щоб гортензія рясно зацвіла й довго радувала вас своїми квітками, потрібно зробити одну хитрість навесні - ви здивуєтесь, адже цей метод дійсно працює.

Секрет помідорів-велетнів розкритий: як зібрати такий рясний врожай у 2025, як ніколи раніше

Величезні помідори, соковиті та солодкі, — це окремий вид задоволення, яка жодна господиня не буде проти виростити у себе на городі. Як це зробити?