Як тільки побачили це на березах – час висаджувати цибулю: найкорисніша порада від дачників

Висаджування цибулі-сівка у відкритий ґрунт має свої особливості. Щоб уникнути стрілкування культури – потрібно дотримуватись правил, про які нагадують досвідчені дачники.

Цибуля, яка пустила стрілки – непригодна для тривалого зберігання. До того ж вона схильна до різноманітних хвороб. Щоб отримати гарний врожай цибулі – обирайте для посадки сівок середнього розміру. Справа в тому, що великі цибулини більш схильні до утворення стрілок.

Проте, якщо ваша мета – виростити соковиту зелену цибулю, то обирайте саме великі цибулини для посадки.

Висаджувати цибулю навесні бажано в ґрунт, який добре прогрітий сонцем. Досвідчені дачники радять звертати увагу на одне природнє явище, за яким можна орієнтуватись щодо посадки цибулі на грядці. Стосується воно появи листя на березах.

Городники розповіли прикмету, за якою можна було орієнтуватись на посадку цибулі навесні
Городники розповіли прикмету, за якою можна було орієнтуватись на посадку цибулі навесні

Це буде свого роду природній індикатор. Адже коли на деревах з’являються листя, то це значить, що земля досягла потрібної температури і можна приступати до посадки цибулі.

Городники не радять поливати грядочки із висадженою цибулею холодною водою. Завдяки такому поливу в рослин виникне стрес і внаслідок цього вони випускатимуть багато стрілок. Через це сам коренеплід не буде отримувати достатньої кількості поживних речовин для свого росту.

Зауважимо, що цибуля – така культура, яка може переносити легкі заморозки. Проте, краще її висаджувати у прогріту землю. Посів можна виконувати вже у квітні, а при дотриманні усіх умов та правил врожай вийде королівським. Бажано, щоб температура ґрунту не опускалася нижче +12 градусів. Для посіву краще вибрати сухий день.

Городники розповіли прикмету, за якою можна було орієнтуватись на посадку цибулі навесні
Городники розповіли прикмету, за якою можна було орієнтуватись на посадку цибулі навесні

Ділянка під посів цибулі повинна знаходитись на висоті та мати кислий ґрунт. Бажано слідкувати за тим, щоб інші рослини цю культуру не затінювали. Ґрунт на ділянці повинен добре освітлюватись.

За 3 дні до посіву цибулі його добре розпушують, потім добре утрамбовують, поливають теплою водою і зверху накривають плівкою.

Схожі статті

Саджаю ці 3 квітки на дачі та просто милуюся красою: не вимагають догляду взагалі

Ці квіти ростуть і в сильну спеку, і під час рясних дощів. Вони не вибагливі, не потребують постійного догляду і радують красою. Чудовий варіант для дачі, особливо якщо часу на грядки обмаль.

3 чарівні багаторічники для ледачого саду: посадили раз і назавжди, а краса надворі неймовірна

Не всім квітам потрібен постійний догляд. Розповідаємо вам про багаторічники, які можна висадити у себе в подвір'ї і забути, аж допоки вони не почнуть тішити розкішним цвітінням.

Городники Полтавщини потребують цих томатів як повітря: 5 сортів, які ростуть краще за всі інші

Розповідаємо у нашому матеріалі, на які сорти помідорів варто звернути городникам, що проживають на Полтавщині. Вже зараз можна активно робити розсаду.

Більше не сію огірки навмання: розділила грядку на 3 частини й перевірила, як краще за все

Щоб ніколи не думати, чи буде на городі врожай огірків, радимо спробувати цей метод посіву, який обов'язково вам прийдеться до душі. В чому він полягає?

Ці 3 процедури – обовʼязкові для туї: ніякого пожовтіння, а шикарна та пишна крона гарантована

Туя – вічнозелене дерево, яка при правильному догляді буде радувати око насичено-зеленим кольором. Як захистити тую від пожовтіння – розповідає "Сенсація".

Вони дійсно дають результат: 5 народних підживлень для саду та городу, які пройшли перевірку

Більшість народних добрив, які колись икористовували наші бабусі, виявилися абсолютно марними, але тільки не ці п'ять, які справді дають результат.