Калли гниють перед посадкою? Ці 2 прості обробки врятують цибулини – будуть як нові

Ці розкішні квітки зазвичай не змушують своїх господинь нервувати, але стаються моменти, коли вимагаються чималі знання. Що робити, якщо цибулини калли загнили?

Спочатку розповімо, що необхідно зробити для того, аби взагалі уникнути загнивання посадкового матеріалу перед початком нового сезону. Як ми знаємо, калли необхідно викопувати восени, так як вони не витримують низьких температур. У цей момент вони вже скидають листя і можуть навіть загубитися на клумбі.

Викопувати їх необхідно акуратно, так як можна розламати цибулину навпіл. Після цього необхідно добре помити усі цибулини та висушити на сонці, і лише після цього ховати. Часто рекомендують зберігати матеріал у підвалі. Але ми наполегливо радимо цього не робити, адже там волого і холодно. Усе це ідеальне середовище для розмноження бактерій та грибка.

Квітникарі розповіли, як врятувати калли, що гниють

Квітникарі розповіли, як врятувати калли, що гниють

Краще занесіть кошики з цибулинами в дім і знайдіть їм темне та сухе місце. Це буде ідеальний варіант, і ви точно не прогадаєте. Що робити, якщо все ж таки посадковий матеріал почав гнити, і ви зрозуміли це перед початком висадки?

Одразу купіть фунгіцид. Далі необхідно взяти лезо, обробити його спиртом і зрізати усі заражені частки. Після цього занурюємо цибулини у розчин з фунгіцидом на 15 хвилин. Цього буде достатньо для того, щоб знищити усі хвороби.

Далі цибулини необхідно поставити на сухому та сонячному місці. Ідеально підійде підвіконня, якщо це квітень. Через декілька тижнів калли випустять стрілки, що буде означати необхідність в садити їх у відкритий грунт.

Маємо нагадати, що поспішати з висадкою у клумбу не варто, так як температура землі має бути стійкою і вище 10 градусів. В іншому випадку можна втратити усі свої квіти, так як цибулини перемерзнуть і розпочнуть гнити.

Вчасно помітити цей процес у вас можливості не буде, а коли ви усвідомите, що сталося, буде вже пізно.

Схожі статті

Як позбутися слимаків на ділянці: ефективні заходи боротьби зі шкідником – пастки та приманки

Дощова погода та вогкість сприяють появі на присадибних ділянках полчища равликів та слимаків, які завдають шкоди не тільки овочам, а й деревам, кущам та квітам.

Маєте ще 2 тижні: ТОП-5 салатних овочів, які готові до висадки у відкритий ґрунт в квітні 2025

До кінця квітня залишилось ще не багато днів, тож потрібно активізуватись та завершити всі городні справи, зокрема посадку культур - насіння яких 5 овочів слід посіяти?

Аґрус на дачі: правила посадки та догляду за чагарником – завжди росте міцний не хворіє

Якщо ви хочете, щоб аґрус давав стабільний і великий урожай, то повинні засвоїти лише два основні правила. Перше – правильна посадка чагарника і друге – догляд.

Щось явно не в порядку: на що звернути увагу, коли вишня скидає плоди – дуже багато нюансів

Коли вишня починає скидати плоди, що ще не дозріли, то це каже, що з нею щось не в порядку. З'ясувати причину непросто, оскільки є багато нюансів.

Після цієї обробки капусту не чіпають гусінь і мошки. Роблю 1 раз на тиждень – ефект одразу

Капуста легко піддається шкідникам, тож городники з досвідом вже не дивуються їх появі на рослині, але далеко не всі знають, як прибрати цих "гостей" з ділянки - розповідаємо.

Цибулева муха забуде про вашу ділянку на весь сезон 2025: цей продукт з аптеки – знахідка

Ця ефективна суміш проти цибулевої мухи допоможе недорого захистити овочеві культури на грядці лише одним аптечним засобом. Приготувати її варто лише у випадку, коли з'являться перші сходи.