“Улюблене” добриво агрономів: робить помідори дрібними, пустотілими та несмачними

Щоб виростити якісний і хороший урожай помідорів, важливо зберігати баланс поживних речовин у ґрунті. Для цього слід знати, коли і як правильно застосовувати певні добрива.

Підживка для помідорів — це важливий етап у догляді за ними, який значно впливає на їх якість і смак. Однак неправильний вибір добрив може перетворити ваші томати на дрібні, пустотілі й навіть “пластмасові” овочі. Важливо розуміти, які підживки шкодять рослинам і чому варто їх уникати.

Одним із найпоширеніших помилкових рішень є надмірне використання азотних добрив. Азот відіграє ключову роль у формуванні зеленої маси, тому його часто використовують для стимуляції росту листя та стебел. Але, коли азоту забагато, це негативно позначається на плодоношенні. Замість великих соковитих томатів ви отримуєте слабкі рослини з пустими всередині плодами, а їхній смак стає прісним і зовсім не апетитним. Такі томати часто виглядають красиво, але насправді втрачають природну текстуру та аромат.

Городники пояснили, через яке добриво помідори виростають дрібними й несмачними
Городники пояснили, через яке добриво помідори виростають дрібними й несмачними

Не менш поганим є рішення щодо використання добрив, що містять в своєму складі хлор. Адже, хлор заважає рослинам нормально засвоювати поживні речовини, через що томати виростають неприродно щільними і нагадують “пластмасу”. Крім того, надмірна кількість хлору в ґрунті може завдати шкоди кореневій системі цих рослин, в навіть, пригнічуючи їх ріст і розвиток.

Ще одним фактором ризику є неправильний баланс мікроелементів. Помилки у виборі підживок із надлишком кальцію або нестачею калію можуть спричинити пустотілість плодів і погіршення їхньої структури. Кальцій, хоча й корисний для рослин, у великих дозах може спричинити затримку росту томатів, роблячи їх менш соковитими й апетитними. Знаючи все це, ви точно зможете обрати ті добрива, й таку їх кількість, що буде приносити лише користь, а не шкоду.

Схожі статті

10 кілограмів аґрусу з куща і все завдяки цьому методу: роблю так кожен рік, і не натішуся

Великі врожаю аґрусу — це не фантазії, а реальність. Щоб досягти такого результату, необхідно знати всього декілька секретів, і ми ними з вами поділимося.

Цибулеве лушпиння – справжня знахідка для дачників: цей метод підживлення перевірений часом

Є маса різних методів використання цибулевого лушпиння у господарстві. Його навіть використовують для приготування сала або декорування крашанок.

Петрушка зійде за лічені дні: 1 склянка цього бюджетного засобу – і грядки зазеленіють швидко

Чимало городників стикаються із тим, що петрушка на грядці росте повільно і не радує пишними кущиками. Імовірно, їй не вистачає добрива. Розповідаємо, чим підживити петрушку, щоб швидко росла.

Як виростити ціле авокадо з кісточки? Зробіть ці 3 обов’язкові кроки, і матимете екзотичний сад

Як виростити ціле авокадо з кісточки? Розповідаємо покроково, що необхідно зробити для вдалого вирощування даної культури. У вас все вийде, якщо дотримуватись правил.

Від “хімози” давно відмовилася, бо обробляю яблуню цим: зробіть це до цвітіння

Якщо хочете отримати розкішні плоди яблуні та не мати справу з спеціальними пастками, обробіть рослини цим розчином. Розповідаємо, як його зробити.

Цей буряк росте сам! Не сорт, а “пісня”! З 2-х грядок врожаю буде на рік вперед

Який же сорт буряка обрати - ось це питання виникає майже у всіх дачників у період сезону висадки культур. Найкращий сорт цього овочу, який стабільно дарує ВАУ врожай.