Огірки все одно гірчать: як можна врятувати врожай – найпоширеніші помилки та як все виправити

Багато дачників стикаються з однаковими проблемами, коли гарні та ароматні огірки виростають гіркими на смак. Чому так відбувається? Чи можна щось виправити?

Кожен літній сезон городники з нетерпінням чекають на врожай своїх улюблених овочів – томатів, перців, баклажанів і кабачків і, звичайно ж, огірків. Але часто відбувається так, коли красиві та хрусткі зеленці, незважаючи на сумлінний догляд, виростають гіркими на смак.

Чому так відбувається?

Найчастіше гірчать старі бджолозапильні сорти, оскільки гіркота це їхня генетична особливість. Тому будьте уважними при виборі насіння.

Велике значення має догляд та вплив зовнішніх факторів: нерегулярний полив, полив надто холодною водою, різке та тривале похолодання, а також сильна спека, недостатнє харчування, поганий глинистий стан ґрунту, а також хвороби та нападки шкідників.

Городники розповіли, як горох та вівсянка можуть збільшити врожай огірків
Городники розповіли, як горох та вівсянка можуть збільшити врожай огірків

Що можна зробити, щоб огірки не гірчили?

Агрономи виділяють кілька основних правил:

Полив у міру потреби. Причому дуже важливо, щоб ґрунт зволожується не більше 20 см у глибину. Частота поливу залежить від складу ґрунту: якщо земля піщана, поливають частіше, якщо глиниста, то рідше.

Поливати потрібно лише теплою водою, температура якої становить приблизно 20 градусів. Експерти радять обмежити полив у холодну чи похмуру погоду полив, щоб уникнути розвитку кореневих гнилей.

Городники розсекретили найкращих сусідів для огірків на ділянці
Городники розсекретили найкращих сусідів для огірків на ділянці

Забезпечити огірки повноцінним харчуванням. Зробити це найкраще перед посадкою. По можливості створити комфортну температуру, якщо огірки вирощуються у теплиці. Різкі перепади температури для цієї культури великий стрес.

Захищати від шкідників та хвороб. Якщо ви помітили ознаки захворювання або нападок шкідників, необхідно вжити заходів і обробити рослину спеціальними препаратами або вдатися до народних способів.

Схожі статті

3 чарівні багаторічники для ледачого саду: посадили раз і назавжди, а краса надворі неймовірна

Не всім квітам потрібен постійний догляд. Розповідаємо вам про багаторічники, які можна висадити у себе в подвір'ї і забути, аж допоки вони не почнуть тішити розкішним цвітінням.

Городники Полтавщини потребують цих томатів як повітря: 5 сортів, які ростуть краще за всі інші

Розповідаємо у нашому матеріалі, на які сорти помідорів варто звернути городникам, що проживають на Полтавщині. Вже зараз можна активно робити розсаду.

Більше не сію огірки навмання: розділила грядку на 3 частини й перевірила, як краще за все

Щоб ніколи не думати, чи буде на городі врожай огірків, радимо спробувати цей метод посіву, який обов'язково вам прийдеться до душі. В чому він полягає?

Ці 3 процедури – обовʼязкові для туї: ніякого пожовтіння, а шикарна та пишна крона гарантована

Туя – вічнозелене дерево, яка при правильному догляді буде радувати око насичено-зеленим кольором. Як захистити тую від пожовтіння – розповідає "Сенсація".

Вони дійсно дають результат: 5 народних підживлень для саду та городу, які пройшли перевірку

Більшість народних добрив, які колись икористовували наші бабусі, виявилися абсолютно марними, але тільки не ці п'ять, які справді дають результат.

Коли варто сіяти буряк у квітні? Городники розповіли про 3 найважливіші фактори

Погода та стан ґрунту — дрібниці, на які не всі зважають. А потім дивуються, чому буряк не зійшов. Є 3 речі, про які варто подумати перед посадкою, щоб потім не кусати лікті.