Важливо все зробити швидко і вчасно: чим обробити сад ранньою весною – займе всього 2 години

З появою перших сонячних променів прокидаються не тільки дерева та чагарники, а й безліч комах-шкідників, а також грибки, які за сприятливих умов миттєво поширюються садом.

З першими променями сонце прокидається не лише природа, а й безліч шкідників та захворювань, які можуть серйозно нашкодити вашому саду. Дуже важливо не пропустити момент і своєчасно обробити дерева та кущі засобами призначеними для профілактики та знищення різних комах-шкідників та грибків.

Тому зараз саме час заглянути у ваш садок та підготувати його до нового сезону. Уважно огляньте всі чагарники та дерева.

Що насправді відбувається взимку з деревами в саду
Що насправді відбувається взимку з деревами в саду
  • Якщо на них залишилися торішні плоди, обов’язково зніміть їх.
  • Якщо помітили сухі та уражені гілки, кладки яєць різних видів комах-шкідників, то акуратно зіскребіть їх із кори жорсткою щіткою на підстилку та спалить.
  • Якщо ви восени пропустили санітарну обрізку дерев і кущів, але можна зробити це навесні. Важливо, щоб це сталося до першої обробки. Разом із сухими та старими гілками, видаліть нирки, пошкоджені кліщем.
  • Якщо змилася побілка, слід її оновити, як тільки температура повітря прогріється до +5 градусів.
Експерт розповів, як правильно доглядати за деревами вишні
Експерт розповів, як правильно доглядати за деревами вишні

Далі приступаємо до первинної обробки

Дуже важливо зробити її до розпускання бруньок. Для цього досвідчені садівники, які давно займаються вирощуванням фруктів та ягід, найчастіше використовують мідний купорос, бордоську суміш, препарати на основі хлорокису міді та сечовину (карбамід). Для кожного виду є спеціальна схема розведення. Її можна прочитати на упаковці. Уважно дотримуйтесь інструкцій і тоді хороший урожай улюблених фруктів та ягід вам забезпечений.

Схожі статті

Улюблена підгодівля для помідорів, яка підходить для клімату Київської і Полтавської областей

Існує безліч рецептів підживлень для томатів, але не всі вони є ефективними і до багатого врожаю не завжди приводять - городники розсекретили найкращі підгодівлі для помідорів.

Куди “втикнути” кріп: 3 “можна” і 4 “не можна” – хороші та погані сусіди на городі

Кріп хоч і проста культура в процесі вирощування й догляду, але може залишити вас без врожаю, якщо ви посадите поруч не ті культури - що можна і не можна висаджувати поруч?

Чому не варто поспішати з посадкою моркви? Помилка, якої припускаються 8 з 10 городників

Весна – час для проведення активних городніх робіт. Дачники активно сіють та висаджують розсаду овочів і в тому числі – моркви. Проте експерти радять в цій справі не поспішати.

Не буряки, а “пісня”: цей сорт не боїться борошнистої роси – його прозвали подарунком долі

Буряк - одна з найпопулярніших культур на городі, але багато сортів схильні до хвороб, особливо до борошнистої роси. Це захворювання здатне знищити значну частину врожаю.

Кроти втечуть і більше не повернуться: як відлякати “неприємних” сусідів – екологічний метод

Навіть найбільший шанувальник природи не отримає задоволення від присутності цих проблемних "сусідів", які здатні геть-чисто зіпсувати газон та вплинути на значне скорочення врожаю.

З року в рік саджаю тільки ці: сорт огірків + сорт помідорів, які перевершать всі очікування

Вибір насіння - ключовий момент для будь-якого городника. Якщо ви хочете отримати урожай без зайвих клопотів, важливо обрати сорти, які відзначаються врожайністю, стійкістю до хвороб і чудовим смаком