Урожай без зайвих “мешканців”: 5 кроків, щоб назавжди забути про шкідників на городі

Якщо хочете, щоб грядки були красивими, здоровими і без зайвих "мешканців", то потрібно обов'язково зробити ці п'ять простих кроків, які обов'язково приведуть до хорошого врожаю.

Досвідчені городники знають, що запорука гарного врожаю – це правильно обраний посадковий матеріал, а також догляд за рослинами, у тому числі захист їх від усіляких шкідників. Щоб знищити шкідливих комах або хоча б у рази знизити їх кількість, є низка процедур, які краще провести на ділянці до того, як вони з’являться.

Перше, що рекомендують зробити досвідчені агрономи – це утилізація рослинних решток. Зазвичай її виробляють наприкінці сезону відразу після збору врожаю. Усі стебла та бадилля, які можуть залучити слимаків та равликів, морквяну муху, травневих та колорадських жуків, а також інших небажаних “мешканців”, необхідно зібрати та вивезти.

Дачники поділилися секретом ідеального компосту
Дачники поділилися секретом ідеального компосту

Ще один крок у боротьбі зі шкідливими комахами на городі – це перекопування грядок. Таким чином ви позбавитеся від личинок та дорослих особин, які можуть ще перебувати у ґрунті. Опинившись на поверхні в період холодів, більшість із них або загинуть від морозу, або стануть здобиччю для птахів, що залишилися на зиму.

Як спосіб боротьби зі шкідливими комахами можна розглядати мульчування, яке за грамотного застосування може бути дуже ефективним.

Дуже хороший спосіб позбутися садових шкідників – це використання природних репелентів – рослини, в тканинах яких знаходяться речовини, здатні відлякувати шкідників.

2 секрети, які допоможуть позбавитись від шкідників на городі
2 секрети, які допоможуть позбавитись від шкідників на городі

Ще один природний спосіб боротьби – залучення природних помічників зі світу тварин. Багатьох із них можна зустріти на дачній ділянці. Жаби, їжаки, білки і навіть кажани, які харчуються личинками, слимаками, гусеницями та дрібними гризунами, можуть цілком стати вашими помічниками і надовго позбавити грядки від небажаних “мешканців”.

Якщо всі ці методи не допомогли, то можна застосувати радикальніші дії у вигляді обприскування різними засобами.

Схожі статті

10 кілограмів аґрусу з куща і все завдяки цьому методу: роблю так кожен рік, і не натішуся

Великі врожаю аґрусу — це не фантазії, а реальність. Щоб досягти такого результату, необхідно знати всього декілька секретів, і ми ними з вами поділимося.

Цибулеве лушпиння – справжня знахідка для дачників: цей метод підживлення перевірений часом

Є маса різних методів використання цибулевого лушпиння у господарстві. Його навіть використовують для приготування сала або декорування крашанок.

Петрушка зійде за лічені дні: 1 склянка цього бюджетного засобу – і грядки зазеленіють швидко

Чимало городників стикаються із тим, що петрушка на грядці росте повільно і не радує пишними кущиками. Імовірно, їй не вистачає добрива. Розповідаємо, чим підживити петрушку, щоб швидко росла.

Як виростити ціле авокадо з кісточки? Зробіть ці 3 обов’язкові кроки, і матимете екзотичний сад

Як виростити ціле авокадо з кісточки? Розповідаємо покроково, що необхідно зробити для вдалого вирощування даної культури. У вас все вийде, якщо дотримуватись правил.

Від “хімози” давно відмовилася, бо обробляю яблуню цим: зробіть це до цвітіння

Якщо хочете отримати розкішні плоди яблуні та не мати справу з спеціальними пастками, обробіть рослини цим розчином. Розповідаємо, як його зробити.

Цей буряк росте сам! Не сорт, а “пісня”! З 2-х грядок врожаю буде на рік вперед

Який же сорт буряка обрати - ось це питання виникає майже у всіх дачників у період сезону висадки культур. Найкращий сорт цього овочу, який стабільно дарує ВАУ врожай.