Картопляні очистки – справжнє золото для грядки: 2 способи їх застосування на городі

Якщо у вас залишилось багато картопляного лушпиння – не поспішайте його викидати. Адже воно може стати справжнім "золотом" для грядки. Розповідаємо, як його правильно використати.

Зазвичай господині відправляють картопляне лушпиння у смітник – бо не знають, як його правильно застосовувати в господарстві. Ці відходи можуть стати справжнім скарбом для ваших домашніх грядок.

В складі картопляного лушпиння міститься багато різноманітних мікроелементів. І в тому числі – азот, калій, фосфор та калій. Усі ці компоненти необхідні для активного росту та розвитку багатьох городніх та кімнатних рослин, а також – квітів.

Існує принаймні 2 методи, як можна використати картопляне лушпиння на домашньому городі.

Спосіб № 1: Компостування

Найкращі способи використання картопляного лушпиння на городі
Найкращі способи використання картопляного лушпиння на городі

Господарі додають картопляне лушпиння в компостну яму. Вони доволі швидко розлагаються та пришвидшують дозрівання компосту. Також лушпиння насичуватиме дозрівання компосту та насичуючи його поживними речовинами.

Спосіб № 2: Рихлення ґрунту

Якщо на вашій ділянці глиниста земля – то до неї варто додати лушпиння картоплі, щоб розрихлити її та зробити більш повітряною. Картопляні шкірки закопують в землю на глибину 10-15 см. Під час розкладання це натуральне добриво значно покращить її структуру.

Картопляне лушпиння принесе неймовірну користь багатьом рослинам на ділянці. Завдяки йому стимулюватиметься ріст коренів, покращиться склад ґрунту. До того ж вони – екологічні. Перетворіть картопляне лушпиння в цінне добриво замість звичайних відходів – і вони забезпечать вам найкращий врожай протягом сезону.

Найкращі способи застосування картопляного лушпиння на городі
Найкращі способи застосування картопляного лушпиння на городі

Тож, не викидайте картопляні очистки. Використайте їх із користю, адже вони здатні принести рослинам на вашій грядці набагато більше користі, аніж здається на перший погляд. І врожай рослин після такого добрива вас точно порадує.

Схожі статті

Куди “втикнути” кріп: 3 “можна” і 4 “не можна” – хороші та погані сусіди на городі

Кріп хоч і проста культура в процесі вирощування й догляду, але може залишити вас без врожаю, якщо ви посадите поруч не ті культури - що можна і не можна висаджувати поруч?

Чому не варто поспішати з посадкою моркви? Помилка, якої припускаються 8 з 10 городників

Весна – час для проведення активних городніх робіт. Дачники активно сіють та висаджують розсаду овочів і в тому числі – моркви. Проте експерти радять в цій справі не поспішати.

Не буряки, а “пісня”: цей сорт не боїться борошнистої роси – його прозвали подарунком долі

Буряк - одна з найпопулярніших культур на городі, але багато сортів схильні до хвороб, особливо до борошнистої роси. Це захворювання здатне знищити значну частину врожаю.

Кроти втечуть і більше не повернуться: як відлякати “неприємних” сусідів – екологічний метод

Навіть найбільший шанувальник природи не отримає задоволення від присутності цих проблемних "сусідів", які здатні геть-чисто зіпсувати газон та вплинути на значне скорочення врожаю.

З року в рік саджаю тільки ці: сорт огірків + сорт помідорів, які перевершать всі очікування

Вибір насіння - ключовий момент для будь-якого городника. Якщо ви хочете отримати урожай без зайвих клопотів, важливо обрати сорти, які відзначаються врожайністю, стійкістю до хвороб і чудовим смаком

Квітень — час пікірування розсади: 4 поради, які допоможуть зробити все правильно

Пікірування розсади є одним з важливих кроків у отриманні багатого врожаю у 2025 році. Щоб усе було вдало, важливо з самого початку зробити все правильно. У цьому допоможуть кілька лайфхаків.