Хтось друг, а хтось ворог: які плодові дерева не можна садити одне біля одного – мінус врожай

Деякі садівники дотримуються думки, що плодові дерева ідеально розвиваються в парах, але насправді не зовсім так - які рослини не можна вирощувати біля одне одного?

Про вирощування плодових дерев потрібно знати все, адже це важливо для отримання високого врожаю. Найпоширенішим міфом є те, що вважається, що такі дерева слід висаджувати парами, щоб вони краще запилювались, але насправді такий спосіб не завжди працює.

Є категорія дерев, які не товаришують з іншими рослинами, тож не потребують сусідів, адже вони можуть негативно вплинути на їх врожайність. Тож важливо дізнатись, хто з ким “дружить”, а хто ні.

Садівники розсекретили, які плодові дерева не товаришують між собою
Садівники розсекретили, які плодові дерева не товаришують між собою

Яблуню найчастіше можна зустріти в садах, хоч і багато її сортів можуть добре запилюватись разом, але є сорти, які навпаки шкодять розвитку рослини. Варто зазначити, що у такому випадку навіть добрива не будуть ефективними.

Наступним деревом є груша. Коли ці дерева саджаються поруч, вони починають конкурувати за воду та корисні речовини в землі. Як результат, одне дерево може розвиватись погано, а інше пропасти взагалі. Також деякі сорти груш можуть легко захворіти через неправильне сусідство.

Вишні та сливи Вишні та сливи можуть хворіти на одні й ті ж самі захворювання, тож можуть заражати одне одного, в результаті це впливає на врожай. Тому не дарма садівники радять висаджувати ці рослини окремо одне від одного.

Садівники розсекретили, які плодові дерева не товаришують між собою
Садівники розсекретили, які плодові дерева не товаришують між собою

Коренева система не завжди однакова за силою, тож деякі дерева мають агресивне коріння, яке конкурує за воду та поживні речовини з сусідами поруч. Кожна рослина отримує мало ресурсів для гарного росту, і як наслідок городники залишаються без врожаю обох культур.

Чому не буде ефективне добриво?

Річ у тім, що у разі підживлення дерев ситуація не зміниться, адже конкуренція за живлення буде продовжуватись. Якщо ви не маєте в планах бути занадто прискіпливими до рослин в процесі догляду, то краще просто не садити поруч ці дерева, щоб не накликати біди.

Схожі статті

Улюблена підгодівля для помідорів, яка підходить для клімату Київської і Полтавської областей

Існує безліч рецептів підживлень для томатів, але не всі вони є ефективними і до багатого врожаю не завжди приводять - городники розсекретили найкращі підгодівлі для помідорів.

Куди “втикнути” кріп: 3 “можна” і 4 “не можна” – хороші та погані сусіди на городі

Кріп хоч і проста культура в процесі вирощування й догляду, але може залишити вас без врожаю, якщо ви посадите поруч не ті культури - що можна і не можна висаджувати поруч?

Чому не варто поспішати з посадкою моркви? Помилка, якої припускаються 8 з 10 городників

Весна – час для проведення активних городніх робіт. Дачники активно сіють та висаджують розсаду овочів і в тому числі – моркви. Проте експерти радять в цій справі не поспішати.

Не буряки, а “пісня”: цей сорт не боїться борошнистої роси – його прозвали подарунком долі

Буряк - одна з найпопулярніших культур на городі, але багато сортів схильні до хвороб, особливо до борошнистої роси. Це захворювання здатне знищити значну частину врожаю.

Кроти втечуть і більше не повернуться: як відлякати “неприємних” сусідів – екологічний метод

Навіть найбільший шанувальник природи не отримає задоволення від присутності цих проблемних "сусідів", які здатні геть-чисто зіпсувати газон та вплинути на значне скорочення врожаю.

З року в рік саджаю тільки ці: сорт огірків + сорт помідорів, які перевершать всі очікування

Вибір насіння - ключовий момент для будь-якого городника. Якщо ви хочете отримати урожай без зайвих клопотів, важливо обрати сорти, які відзначаються врожайністю, стійкістю до хвороб і чудовим смаком